AVM: Fritzbox 5690 Pro ve 6670 Cable için fiyat etiketleri

celeron

Global Mod
Global Mod
AVM, IFA’da yakında çıkacak olan Fritzbox 5690 Pro ve Fritzbox 6670 Cable için küçük bir güncelleme sunuyor. Fritzbox 5690 Pro’nun geliştirilmesi devam ediyor, fiber optik/DSL yönlendiricinin dördüncü çeyrekte satışa sunulması bekleniyor ve fiyatı 339 Euro (RRP) olacak. Üretici, IFA’da standında (Salon 10.2, Stand 107) yeni üst modeli sergiliyor.

Reklamcılık

fiber optik kablo ve DSL

İlkbaharda MWC Barselona’da duyurulan Fritzbox 5690 Pro, fiber optik veya DSL hattı üzerinden çalıştırılabiliyor. Modelde, pasif GPON bağlantısında 2,5 gigabit/s’ye ve aktif AON bağlantısında 1 Gbit/s’ye kadar iletim hızlarına sahip optik modüller için hem bir DSL modem hem de bir SFP yuvası bulunur. Bu, örneğin gelecekte bir FTTH bağlantısının kurulacağı DSL evleri için uygun olmasını sağlar.

Fritzbox 5690 Pro, WLAN standardı Wi-Fi 7’yi destekler ve 2,4 GHz, 5 GHz ve 6 GHz frekans aralıklarında iletim yapar. 2,4, 5 ve 6 GHz’lik üç WLAN bandında dört paralel MIMO akışına sahip Wi-Fi 7. Üç WLAN bandındaki dört paralel MIMO akışıyla yönlendirici, 2,4 gigahertz’de 1,4 Gbit/s, 5 GHz bandında 5,8 Gbit/s ve 6 GHz’de 11,5 Gbit/s maksimum brüt hızlara ulaşır.

Fritzbox 5690 Pro’nun bağlantıları

(Resim: AVM)

kablo kutusu

Daha önce Angacom’da duyurulan Fritzbox 6670 Cable’ın artık bir fiyat etiketi var: 289 euro (RRP) diyor ve üreticiye göre kablolu yayın kutusu da dördüncü çeyrekte satışa sunulacak. Docsis 3.1 yönlendirici, WiFi 7 ile iki bantta (2,4 ve 5 GHz) 2,8 Gbit/s’ye kadar iletim yapar. Kablolu yayın kutusu TV>IP’yi yönetir ve yerleşik TV alıcısı sayesinde televizyon sinyalini ev ağında dağıtabilir.

Reklamcılık

Her iki Fritz kutusu da akıllı eve DECT ULE ve Zigbee aracılığıyla bağlanıyor; AVM’ye göre Matter için bir donanım yazılımı güncellemesi “hazırlık aşamasında”.

(vbr)

Haberin Sonu