Çevrimiçi atölye: iPad’leri okullarda doğru kullanma ve yönetme

celeron

New member
Apple iPad’leri okullarda dağıtırken ve yönetirken bazı tuzaklar vardır. Mac&i, iki günlük ayrıntılı bir çevrimiçi atölyede altyapı hazırlanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini, Apple Okul Yönetimi’nin nasıl doğru kullanıldığını ve günlük okul hayatında tabletlerin nasıl yönetildiğini somut olarak anlatıyor.


Apple Okul Yönetimi’nden aygıt yönetimine


“Okullarda iPad’ler” atölye çalışması, okullardaki BT yöneticileri ve yöneticileri ve okul yetkililerinin yanı sıra öğretmenlere yöneliktir. Gündemde, temel görevler ve doğru hazırlığın yanı sıra Apple Okul Yönetimi ile somut uygulamalar da yer alıyor. Buna, yönetilen Apple Kimlikleri oluşturma, otomatik aygıt kaydı için aygıt atama ve uygulama lisansları satın alma dahildir.

Atölye, okullarda yaygın olarak kullanılan MDM çözümü “Jamf School” ile iPad’leri kurarken ve yönetirken tipik yapılandırma adımlarını ele alıyor; pratik kısım için erişim sağlanır. Kayıp aygıtları bulma, yaşam döngüsü yönetimi, yazılım güncellemeleri ve son olarak yönetilen Apple Kimlikleri üzerinde denetim gibi iPad’lerin yönetimine de odaklanılır.

Eylül ayında iki günlük “iPad’ler okullarda” çalıştayı


Diğer konular arasında Apple uygulamaları Classroom ve Schoolwork gibi öğretmenler için araçlar, birkaç öğrenci için “paylaşılan” iPad’lerin kullanımı ve ebeveynler tarafından özel olarak sağlanan cihazların okul operasyonlarına entegrasyonu yer alır.

Online atölye çalışması 19 ve 20 Eylül 2023 tarihlerinde 09:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleşecektir. yakınlaştırma, DSGVO uyumlu bir şirket içi bağlayıcı kullanan uygulama için kullanılır. İki günlük atölye için bilet ücreti 990 avro, erken rezervasyon yaptıranlar yüzde 10 indirim kazanıyor.
Mac & i'den daha fazlasıMac & i'den daha fazlası
(lbe)Haberin Sonu