Cumhurbaşkanı Erdoğan deklare etti, Mardin Havalimanı’nın ismi değişiyor

Samuag

New member
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış merasimine katıldı.

Erdoğan’ın şu sıralar burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyleki:

“Mardin’i sahip olduğu hoşluklardan koparmak için her türlü fesatlığı denediler lakin Mardin asla ne olduğunu unutmadı. Terör belasından kurtuldukça Mardin’de altyapının hakkını vermeye başladığını görmekten memnuniyet duyuyoruz.

Bugün Mardin’e toplam pahası 8,5 milyar liraya, yeni kıymeti 167 buçuk milyar lirayı bulan yapıtların toplu açılışını yapıyoruz. Mardin’de petrol arama çalışmalarını hızlandırdık. Bugün 3 petrol kuyumuzun açılışını yapıyoruz.Doğalgaz sınırlarımızın açılışını da buradan gerçekleştiriyoruz.

Tüm bu eser ve hizmetlerin Mardin’e ve Mardinli kardeşlerimize güzel olmasını diliyorum. Yatırımların kentimize kazandırılmasında katkısı bakanlığımızı, özel kesimimizi tebrik ediyorum.

Mardin Havalimanı’nın ismini Mardin Aziz Sancar havalimanı olarak değiştirelim dedik.”

Mardin doğumlu 76 yaşındaki Aziz Sancar, yapmış olduğu çalışmalarla 2015 yılında Nobel Kimya Ödülü’nü kazandı.

“MARDİN’İ YAKIP YIKTILAR”

Daha 7 yıl evvel çukur aksiyonlarıyla Mardin’in ilçelerii yakıp yıktılar. Bu yıkımı yaşatanların kederi asla siz değildiniz. Onlar yıktı biz daha güzelini bir daha yaptık. Benim Kürt kardeşlerime epey çektirdiler. Hem Kürdüz dediler hem Kürt kardeşlerimi vurdular. Derik’te kaymakamımızı bunlar şehit etti. Günahı neydi, yalnızca Derik’e hizmet etmekti. Terör örgütünün kaynaklarını yağmaladığı belediyeleri bir daha sizlere hizmet eder hale getirdik.

Bu topraklarda yaşayan insanların kanları üzerinde kendilerine saltanat kurma peşinde olanların sergiledikleri rezaletler ortaya çıkıyor.

“KANDİL’E KAÇIRILAN YAVRULARIMIZ İÇİN BİR SÖZ ETTİN Mİ?”

Bay Kemal 6 yaşındaki çocuğu konuşuyorsun, bizim ciğerimiz yanıyor o farklı bir mevzu, 13-14 yaşında Kandil’e kaçırılan yavrular için bugüne kadar bir söz ettin mi? Terör örgütlerinin taciz ettiği yavrularla ilgili bir cümle kullandın mı? Diyarbakır annelerini ziyaret ettin mi? Ah cambaz, helalleşmeye geldim diyor. Helalleşmeye gideceksen Diyarbakır’daki annelerin yanına gitti. Kandil’e karşı bir laf edemezsin, senin ciğerin yok.

Hep bir arada ülkemize dört elle sarılarak ortak geleceğimizi birlikte inşa edeceğiz. Demokrasimizin eksikleri var ise onları tamamlayacağız. Eser ve altyapımızın eksikleri var ise onları gidereceğiz.”