Devlet Bahçeli: Seçim takvimini cebimde taşıyorum

Samuag

New member
MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin vaktinde yapılacağını söyleyen Bahçeli, “Seçim takvimini cebimde taşıyorum” dedi.

Bahçeli, “Her günü kıymetlendiriyoruz. Seçimleri vaktinde yapacaksan, 19 Nisan itibariyle kıymetlendirme yapmışız, bu 425 gün demektir. 1 yıl 2 ay demektir” diye konuştu.

Son küme toplantısında yaptığı konuşma üzerinden CHP başkanı Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Bahçeli, “12 dakikayı bulan konuşması sırasında epeyce sert üsluplar kullanmış durumdadır. Bu tarihe kayıt düşen üsluplardır” tabirlerini kullandı.

“HELALLEŞMEYİ KAVGALAŞMAYA ÇEVİRMENİN MANASI YOK”

Bahçeli şu biçimde devam etti: Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin daima gündemde tutulduğu ortamda fazlaca manası olmayan bir konuşma olmuştur. bu biçimde bir surece girdiği vakit yumuşatıcı bir iklimi vardır. Şu an Türkiye’de helalleşme ile başlayan, kavgalaşmayla yola devam etmek istiyor. Kemal Kılıçdaroğlu bu biçimde bir arbedede kaybeder. Zira arbede deneyimi yok. Fakat bizde 53 yıllık hengame deneyimi var.

MHP önderinin açıklamalarından öne çıkan öteki başlıklar şöyleki:

(6 muhalefet başkanının buluşması) 6’dan evvelce 5’i düşünün. 5 birbirine benziyor mu? Bir ortaya geldiğinde yumruktan diğer bir şey olmuyor. Yumruğun da ismini Kemal Kılıçdaroğlu koydu. Buna dikkat etmek lazım

(DEVA Partisi’nin seçim sonucu) Çok zeki hareket ediyor. Yeni siyasi partilerle alakalı seçim kanununu dikkate alarak bugünden işaret veriyor. 6 kişi ile bir yere varılamayacaksa bu biçimde tek başına nasıl seçime girip sonuç alacağını şimdiden düşünüyor ve uyarıyor.

(Garo Paylan açıklaması) Ya kendisi ‘TBMM benim meclisim değildir‘ diyecek yahut Meclis gereğini yapıp bunu atacak.

(Gezi davası ve Osman Kavala) Kavala’ya bakışta farklılıklar var Türkiye’de. O bakış da yanlış bir bakış. Türkiye’de bilhassa 2013 tarihinde 27 Mayıs’tan itibaren seyahat olaylarının toplumsal ve ekonomik maliyetinin ne olduğu ortada. Yani ağaç için gidiyorsunuz kurşun atıyorsunuz. Bunun neresinde ‘istibdat’ diye yazıyor? Osman Kavala sorosçudur ve Türk milletini temsil edecek bir zekada, kabiliyette, soyda değildir.