En iyi yenilikçi fikirleri ödüllendirecek büyük final olan Cup Toskana’yı 16 Ekim’de başlatın

Samuag

New member
Araştırma dünyasının yüksek teknolojik içeriğiyle en iyi girişimci girişimleri ödüllendiren yarışma Start Cup Toscana’da final zamanı.

Randevu, önümüzdeki 16 Ekim Pazartesi günü saat 9.30’da, Pisa’daki Scuola Superiore Sant’Anna’daki Piazza Martiri della Libertà 33’te yapılacak. 2023 yılı için tüm etkinliğin koordinasyonu her zaman olduğu gibi Toskana Bölgesi tarafından finanse ve sponsor edilecektir. Bölgesel Teknoloji Transfer Ofisi.

Gençlerin özerkliğine yönelik bölgesel proje Giovanisì’nin bir parçası olan Start Cup Toscana organizasyonuna tüm Toskana üniversiteleri ve üniversite liseleri katılıyor: Floransa Üniversitesi, Pisa Üniversitesi, Siena Üniversitesi, Yabancılar Üniversitesi Siena, Scuola Superiore Sant’Anna, Scuola Imt Alti Studi Lucca ve Scuola Normale Superiore.

Ödül töreni sırasında – Üniversite meclis üyesi, araştırma ve teknoloji transferi Alessandra Nardini ve Sant’Anna Marco Frey’in Üçüncü Misyonu ve Teknoloji Transferinden sorumlu rektör yardımcısının giriş niteliğindeki selamlarıyla başlayacak – finalist iş planları gösterilecek: Etrafınızda Cernais, Clepio Biotech, Fluid Wire Robotics, HearAgain, InnoMarble, Rendivetro, RNA Shield, Soundsafe Care var.

Bunu, GRINS Vakfı Genişletilmiş Ortaklık genel müdürü Dr. Monica Russo, Ecosistema MUSA genel müdürü Dr. Vittorio Biondi ve GRINS Vakfı Başkanı Dr. Vittorio Biondi’nin müdahaleleriyle sürdürülebilirlik ve Pnrr konularına ayrılmış bir yuvarlak masa takip edecek. Sant’Anna Okulu’nun Spin Off İşletme Kulübü.

Sonunda, jürinin dördüncü sırayı alan kişiye verebileceği mansiyon ödülüyle birlikte yarışmaya katılacak olan üç kazanan açıklanacak. Pni – Ulusal İnovasyon Ödülü 30 Kasım ve 1 Aralık’ta Milano’da yapılması planlanan Start Cup Toscana’nın bölgesel aşamasını oluşturuyor.

Sıralamada ilk üçe girenler alacak ödüller Toskana Bölgesi’nin sağladığı mali destek sayesinde nakit olarak (2 bin ila 5 bin avro arasında). Dördüncü sıradaki mansiyon ödülüne ek olarak, 2023 baskısı aynı zamanda iklim değişikliği üzerinde etkisi olan en iyi iş projesi için “Yeşil ve Mavi” (Pni’nin medya ortağı Gedi Grubunun desteğiyle) özel mansiyonunu da içeriyor Ekonomik büyüme ve çevre korumayı sağlamak amacıyla inovasyonu, teknolojiyi, doğal kaynakların korunmasını ve değerlendirilmesini entegre etme yeteneğine sahip. Bu yıl ayrıca sponsorlar Pont-Tech ve Studio Rubino tarafından sunulan iki ek hizmet ve nakit ödülü daha var.

Jüri, organizasyon komitesi tarafından yönetici ve girişimciler, danışmanlar, finansal kurum temsilcileri ve yarışmanın diğer sponsorları arasından seçilen yedi üyeden oluşuyor.

Etkinlik canlı olarak takip edilebilecek Youtube kanalı Sant’Anna Okulu’ndan.

Katılmak için, üzerinden kayıt yapılması gerekmektedir. çevrimiçi form.