Fimer, Roma'da güven verici işaretler verdi. Fabiani: “Şirket yaşıyor ve potansiyel alıcılar var”

Samuag

New member
Terranuova Bracciolini fabrikası

“Olağanüstü yönetim, Fimer anlaşmazlığında nihayet sabit bir noktayı temsil ediyor; yoğun bir kurumsal kötü yönetim sezonunu kesin olarak kesintiye uğratıyor ve şimdiden bazı güven verici işaretleri ortaya çıkarıyor”. Bu durum, Eugenio Giani'nin iş ve kurumsal krizlerden sorumlu danışmanı Valerio Fabiani tarafından, iflas ilanının ardından ve dolayısıyla şirketin olağanüstü yönetimde olduğu Ticaret Bakanlığı ve Made in Italy'de toplanan ulusal masanın sonunda belirtildi.

Sendikalara ek olarak yerel kurumlar da mevcuttu; Terranuova belediye başkanı Sergio Chienni, Toskana Bölgesi ve Lombardiya Bölgesi (Vimercate'deki Fimer tesisi için) ile uzaktan bağlantı kurdu ve ayrıca son teknoloji hakkında rapor veren komisyon üyeleri de mevcuttu. olağanüstü yönetimin bu ilk aşamasında. Geçtiğimiz ay, olağanüstü yönetimin sınırlamalarına rağmen ciroda önemli bir artış yaşandı ve şirket hâlâ yatırım yapabileceğine ve yeni işe alım olanaklarını değerlendirebileceğine inanıyor. kriz – yeniden başlamaya ve olası bir alıcıya transfere hazırlık yapmak için. Operasyon için belli zamanlar öngörülüyor, yıl içinde kapanış bekleniyor ama baharda alıcı seçimi için rekabet aşamasını öngörerek mümkünse daha erken yapmaya çalışacağız. Endüstriyel meslek sahibi olanlar da dahil olmak üzere bazı potansiyel alıcılardan ve Fimer'in faaliyet gösterdiği sektördeki kuruluşlardan önemli çıkarlar halihazırda mevcuttur. Komisyon üyeleri aynı zamanda sektördeki uluslararası ticari fuarlara katılımlarını da duyurarak, yıllar süren çalkantılara rağmen önemli bir müşteri portföyünü koruyan şirketin muazzam potansiyelini teyit ediyor.

Bölge, uzun bir aradan sonra bir karşı eğilimin ilk işaretlerini olumlu bir şekilde not etmiş ve Terranuova bölgesinde ve genel olarak Valdarno'da yerleşik küçük ve orta ölçekli işletmelerin yapısı tarafından temsil edilen ilgili faaliyetlere dikkat çekilmesini istemiştir. Zorluk zamanlarında şirket için temel teşkil eden ve yeniden başlangıç için de öyle olacak bir sektör: Alıcı seçim prosedürü Bölge'nin talebinin merkezine yerleştiğinde, istihdam seviyelerinin ve üretim sürekliliğinin garanti edilmesine öncelik verilmelidir.