Fimer, yönetim kurulu ve hissedarlar aynı fikirde. Giani ve Fabiani: “İleri adım atın”

Samuag

New member
“Karmaşık Fimer olayının çözümüne yönelik ilk önemli adım”. Bölge başkanı Eugenio Giani ve çalışma konseyi üyesi Valerio Fabiani’nin konuyla ilgili tüm aktörler (yatırımcı, yönetim kurulu, hissedar ve Clementy’nin kendisi) arasında bugün imzalanan ve karşılığında teklifinin geri çekildiğini açıklayan anlaşma hakkında yaptığı yorum budur. ).

“Giani ve Fabiani’ye göre, bu anlaşmadan başlayarak, sürekli ani senaryo değişiklikleri, kurumsal yönetişimdeki belirsizlikler ve ayrılıkların damgasını vurduğu bir meseleye ışık tutmanın ve sağlam bir nokta koymanın nihayet mümkün olacağından eminiz.” şirketi, şirketin hayatını riske atacak kadar dayanılmaz bir belirsizlik durumuna sokar”.

Bilinene göre, anlaşma Milano Mahkemesi’nin yetkilendirmesinin ardından 5 milyon avroluk acil katkıyı öngörüyor. Yeni kompozisyon prosedürünün kabul edilmesi üzerine 5 milyon daha verilecek ve onaylandıktan sonra kalan 40 milyon verilecektir.

“Bölge, bugüne kadar olduğu gibi, Ağustos ayının bu günlerinde bile – Giani ve Fabiani uyarıyor – Terranuova Bracciolini Belediyesi ve sendika örgütleriyle birlikte izlemeye devam edecek ve bu şirketi özel bir gözetim olarak görmeye devam edecek. şimdi Milan Mahkemesinin anlaşmayla ilgili açıklamasını bekliyoruz, ancak bu temel gerçeğin geleceğini nihayet tartışabilmek için herkesi masaya çağırmaya hazırız.Bunu sayısız kez bizzat görüştüğümüz işçilere borçluyuz. ve azmini iyi biliyoruz, ama aynı zamanda yapmak zorunda oldukları fedakarlıkların boyutunu da biliyoruz”.