Fuat Uğur: Eleştiriyorum ve uyarıyorum, zira umudum hala Erdoğan’da

RAM

New member
Fuat Uğur: Eleştiriyorum ve uyarıyorum, zira umudum hala Erdoğan’da
Türkiye gazetesi müellifi Fuat Uğur, hayat pahalılığıyla ilgili daha evvel kaleme aldığı yazısına değinerek “Sosyal medyadaki muhalefet trolleri ve yurt haricinde yayın yapan FETÖ’cüler, son aylarda hayat pahalılığına dair iktidara yönelik uyarıcı ve eleştirel yazılarımızdan yola çıkarak zavallıca hayallere kapılıyorlar” dedi.

‘Eleştiriyorum ve uyarıyorum, zira umudum hala Erdoğan’da’ başlıklı yazısının devamında “FETÖ firarisi bir eski ‘gazeteci’ vakfı yöneticisi, Youtube yayınında benim üzere uyarıcı ve eleştirel yazılar yayınlayan müellifleri kastederek ‘Artık iktidarın gidici olduğunu anladılar, ondan’ diyor sırıtarak” sözünü kullanan Uğur, şu biçimde devam etti:

“Sosyal medya trolleri ise ‘Ne o, iktidarı kaybedeceklerini anladınız da yan çizmeye mi başladınız?’ muhabbetindeler. Dediğim üzere, acınası ve zavallı tipler. Bizleri, ‘İşler istedikleri üzere gitmeyince sıvışan kişiler’ olarak hayal etmelerinin tek niçini, her gün aynada korkak, aciz, sinsi ve utanmaz hızlarını görmeleri. İftiralarının altında yatan sebep bu; psikolojide yansıtma-projeksiyon deniyor. Birinci kere Sigmund Freud’un kullandığı bu kavramın manası şu: ‘Kişinin kendine ilişkin fikir ve davranışlarını karşı tarafta varmış üzere gösterme hastalığı.’

Hevesleri kursaklarında kalacak. Onları daima tavuklar üzere TAR’da sayacağız. Anladınız siz onu. İktidarın ‘gidici’ olmadığını acı formda bir defa daha idrak ettiklerinde, tek seçenekleri olacak: Yar başına gelen koyunlar üzere uçurumdan aşağı atlayıp intihar etmek. her neyse, ben bir daha tekrar edeyim: Bu yazıları sürdüreceğim, zira…

Şayet ekonomik meseleleri ve halkın sorunlarını AK Parti iktidarının ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çözeceğine dair bir inancım, umudum, kanıtım ve itimadım olmasaydı, mutlaka bu yazıları kaleme almazdım. Mazhar Alanson‘un müziğindeki üzere, ‘Benim hâlâ umudum var/İsyan etsem de istediğim kadar’ diyor ve yazmaya devam ediyorum.

Hâlâ onlara güveniyorum ki eksikliğini hissettiklerimizi onlardan istiyorum. Hâlâ inancım var ki yaşadığımız ekonomik tıkanmışlığı AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın halledeceğini biliyorum. Şayet fikirlerim bu istikamette olmasaydı, üstte tabir ettiğim üzere hiç birini yazmazdım. Muhalefete bakardım.”

Haber Sitelerinden Alıntıdır.