GeForce RTX 4070 Super burada ve RTX 4070 daha ucuz

celeron

Global Mod
Global Mod
Nvidia sözünü tuttu ve GeForce RTX 4070 Super'i zamanında piyasaya sürdü. Çok sayıda üretici kartı 650 Euro'nun biraz altında başlayan fiyatlarla sunuluyor; yalnızca Nvidia'nın 659 Euro'luk Founders Edition sürümü zaten tükendi.

Reklamcılık

Her zamanki gibi ucuz modeller, çoğunlukla çift yuvalı soğutuculara ve iki eksenel fana sahip basit tasarımlardır. Daha kalın üretici kartları 700 euro'dan başlıyor.

GeForce RTX 4070 Super, önceki GeForce RTX 4070 – 7168 yerine 5888 yerine neredeyse yüzde 22 daha fazla gölgelendirici çekirdeğe sahip. Çok sayıda test, yeni sürümün oyunlarda yüzde 15 ila neredeyse yüzde 20 daha yüksek kare hızları sağladığını gösteriyor.

Önerilen editoryal içerik

Onayınız doğrultusunda harici bir fiyat karşılaştırması (Haberler fiyat karşılaştırması) buraya yüklenecektir.

Fiyat karşılaştırmalarını her zaman yükle

Fiyat karşılaştırmasını şimdi indirin

Harici içeriğin bana gösterilmesini kabul ediyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara aktarılabileceği anlamına gelir (Haberler fiyat karşılaştırması). Gizlilik politikamız hakkında daha fazlasını okuyun.

GeForce RTX 4070'in fiyatı düşüyor

Nvidia ve ortak üreticileri normal GeForce RTX 4070'i (Süper değil) sunmaya devam ediyor. Resmi olarak tavsiye edilen perakende satış fiyatı 649 eurodan 609 euroya düştü. Ancak Inno3D'nin GeForce RTX 4070 Twin X2'si (580,91 €'dan başlayan fiyatlar) gibi bazı üretici kartları zaten 600 Euro'nun altında bir fiyata mevcuttu.

Küçük bir mağazada 550 Euro'dan başlayan bireysel modeller satılıyor. Ancak en azından şimdilik genel bir düşüş eğilimi gözlenmiyor. Çoğu durumda GeForce RTX 4070 Super, fiyat-performans açısından daha akıllı bir seçimdir.

Nvidia, 24 Ocak'ta GeForce RTX 4070 Ti Super'i ve 31 Ocak'ta GeForce RTX 4080 Super'i tanıtacak. Bunlardan ilki, üreticinin en ucuz 16 GB grafik kartı olacak.

AMD temkinli tepki veriyor

Aynı zamanda AMD, Nvidia'nın rüzgarını az çok hafifletmek amacıyla Radeon RX 7900 XT için fiyat indirimlerine dikkat çekiyor. Özellikle Asrock'un Phantom Gaming OC'si (759 €'dan başlayan) daha ucuz hale geldi. Diğer üretici kartları Aralık 2023'te zaten 800 euro sınırının altına düşmüş durumda.

Ancak Radeon RX 7800 XT ile fiyat açısından çok az değişiklik oldu. Yaklaşık 530 Euro'dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. En üst model Radeon RX 7900 XTX de 950 Euro'dan başlayan fiyatlarla istikrarlı seyrediyor.

Önerilen editoryal içerik

İzninizle buraya harici bir fiyat karşılaştırması (Haberler fiyat karşılaştırması) yüklenecektir.

Fiyat karşılaştırmalarını her zaman yükle

Fiyat karşılaştırmasını şimdi indirin

Harici içeriğin bana gösterilmesini kabul ediyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara aktarılabileceği anlamına gelir (Haberler fiyat karşılaştırması). Gizlilik politikamız hakkında daha fazlasını okuyun.

(mma)

Yorumları okuyun (2)

Haberin Sonu