Güvenli Arama: Google, resimleri bulanıklaştırır ve aramadan siler

celeron

Global Mod
Global Mod
Google aramayı daha güvenli hale getirmek istiyor. Güvenli Arama 2000’den beri bu amaçla kullanılmaktadır ve kapsamına giren ayarlar şimdi genişletilmektedir: Müstehcen içeriği tanınmaz hale getiren bir filtre seçebilir ve müstehcen resimlerinizi aramadan kaldırabilirsiniz.

ReklamcılıkFotoğraf bulanıklaştırma bu yılın başlarında duyurulmuştu ve bu ayın sonlarında dünyanın her yerindeki herkesin kullanımına sunulması bekleniyor. Google’dan Emma Highman, özellik tanıtıldığında bir kafede doktor olan ve yaraları Google’da araştıran kız kardeşinden bahsediyor. Ona kahve getiren adam, ekranındaki görüntüleri gördü ve çok sinirlendi. Highman, bazen Google aramalarında çıkan rahatsız edici içeriğe şaşırdığınızı söylüyor. Bunları gizleyebilirsiniz, ancak güvenli arama ayarlarında artık önce onları bulanıklaştırma seçeneği de var. Kullanıcının talebi üzerine, okunaksızlık daha sonra başka bir tıklama ile ve bir uyarıdan sonra iptal edilebilir.

Google, istek üzerine müstehcen resimleri kaldırabilir


Uygunsuz kişisel resimlerle ilgili politika da değişti. Buna, gelecekte bu tür resimlerin Google aramalarından silinebilmesi de dahildir. Bir fotoğraf kaldırma talep formu var. Gerekçeler, görüntülerin çıplaklık veya cinsellik içermesi, üzerlerinde kişisel bilgilerin görülebilmesi, görüntülerin istismar veya dolandırıcılık amaçlı bir sitede bulunması ve 18 yaşından küçük bir kişinin fotoğrafının çekilmiş olmasıdır. Bir istisna vardır: Görselleri ticari amaçlarla, örneğin para kazanmak için kullanıma açtıysanız, onları aramadan silemezsiniz.

Ancak daha sonra kendi paylaştığınız fotoğrafları geri almanız mümkündür. Kesinlikle daha da önemli hale gelen bir işlev, çünkü çocuklar ve gençler bile daha sonra onları rahatsız edebilecek kötü niyet olmaksızın kendi fotoğraflarını paylaşabilirler. Ancak yetişkinlerin de kafaları orada burada bulutlardadır. Potansiyel olarak, elbette, kötüye kullanılan görüntülerle de ilgilidir. Bu, sosyal ağlardan ve birine kendi gönderdiğiniz fotoğraflar hakkındadır, aramaya nasıl girdikleri önemli değildir – “resimler sizi gösteriyorsa ve müstehcense ve ticari nedenlerle yayınlanmadıysa kaldırılabilirler. ,” diyor Google’ın arama başkanı Danny Sullivan.

Başvuru formunu doldurursanız, Google gerçekten doğru kişi olup olmadığını kontrol eder. Bu sürecin tam olarak nasıl çalıştığı, bir tür kimlik kanıtı olup olmadığı hala bilinmiyor.

ayrıca oku

Daha fazla gösterdaha az göster

(emw)Haberin Sonu