İstanbul’da mesken sahibinin akrabaları kiracıya saldırdı

Samuag

New member
İstanbul Üsküdar’da mesken sahibinin akrabaları tarafınca taarruza uğrayan kiracı, şikayette bulundu.

Üsküdar’da kiracı olarak yaşadıkları konuttan çıkarılmak istenen Merve Şimşek ve annesi Songül Şimşek’in, 11 Aralık Pazar gece yarısı, konut sahibinin akrabaları tarafınca zorla meskenden çıkarılmaya çalışıldığı argüman edildi.

Almanya’da yaşayan konut sahibinden, konutu boşaltmak için müddet istenmesine karşın, tıpkı apartmanda yaşayan akrabalarının gece yarısı, anne ve kıza saldırdığı ileri sürüldü.

Karakola giden Şimşek, konut sahibinin akrabalarından şikayetçi oldu. Mesken sahibi ise argümanları yalanlayarak, konuşmak istemediğini belirtti.

Kavga anlarını Merve Şimşek’in erkek kardeşi cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Görüntülerde, mesken sahibinin akrabaları, Merve Şimşek’in annesi ile mesken sahiplerinin damadı içinde ilgi olduğu savıyla meskeni çabucak boşaltmalarını istiyor.

ondan sonrasında arbede çıkarken, imgelerin devamında Merve Şimşek, tezleri kabul etmiyor.

“1 YIL İÇERİSİNDE 3 SEFER KİRAYA ARTIRIM İSTEDİLER”

Şimşek, “Bir yıl içerisinde üç sefer kiraya artırım istediler. aslına bakarsan biz konuttan çıkacaktık. Babam arayıp, kardeşimin okulunun meskene yakın olması niçiniyle biraz mühlet istedi. Babama ‘Hep çıkacağız diyorsunuz’ dediler. Konuttan çıkmamız için bir gece yarısı bize saldırdılar. Konutumuza girip bizi darbettiler. Biz bavullarımızı toplamıştık, yardım için teyzem de gelmişti. Kapı çalınca teyzem açtı. Kapı açılır açılmaz birisi bana saldırmaya başladı. Beni yatak odasına sürükledi. 2 kişi daha içeri girip beni darbetti. Kardeşime cep telefonu kamerasıyla çekmesini söylemiş oldum. Kamera açılınca kaçtılar. Annem beni kurtarmaya çalışırken, saçından tutup yerlerde sürüklediler. O esnada 15 kişi vardı. Kolumun üzerine düştüm ve üzerimden geçtiler. Gerisini hatırlamıyorum” diye konuştu.

EVDEN ÇIKMAMIZ İÇİN BİZE İFTİRA ATMAYA BAŞLADILAR

vakadan daha sonra 5 gün ortasında taşındıklarını söyleyen Şimşek, “Tehdit, hakaret ve konut ihlali kabahatlerinden şikayetçi oldum. Mutlaka tutuklanmalarını istiyorum. Ayrıyeten saldıranlardan biri sıhhat çalışanıydı. Benim hastane detaylarıme de ulaşmış. Bu da farklı bir hata. Ruhsal olarak âlâ değilim, gözüme uyku girmiyor. Gözlerimi kapatınca sesler ve manzaralar aklıma geliyor” dedi.