iX atölyesi Yöneticiler için BT hukuku: Yasal arka plan ve pratik uygulama

celeron

Global Mod
Global Mod
Şirketlerde yöneticilere geniş yetkiler verilmiştir: Yöneticiler hassas verilere erişebilir, kullanıcı hesaplarını ve erişim haklarını, lisansları ve telif hakkıyla korunan materyalleri yönetebilir, yanlış yapılandırmalardan veya güvenlik açıklarından sorumludur, BT sözleşmelerini kontrol edebilir ve saldırılara, kötü amaçlı yazılımlara veya diğer tehditlere karşı aktif eylemde bulunabilirler. Şirketin BT'sini yasal olarak uyumlu bir şekilde işletmek ve aynı zamanda hukuki açıdan olası riskleri en aza indirmek için çeşitli hukuki konularla uğraşmak zorundadırlar.

ReklamcılıkYöneticiler için uygulamaya yönelik BT hukuku atölyesinde – temel bilgiler, tuzaklar ve uygulamalar, avukat Joerg Heidrich ve bilgi güvenliği ve veri koruma danışmanı Christoph Wegener, bir BT uzmanı olarak günlük çalışmalarınızda belirli hukuki sorularla nasıl başa çıkabileceğinizi size açıklayacak. Yönetici olarak yasal olarak neler yapmanıza izin verildiğini, hangi sınırlara uymanız gerektiğini ve hatta hangi durumlarda yasal yükümlülüklere tabi olduğunuzu öğreneceksiniz.

16 Şubat 2024'te gerçekleşecek olan çalıştay, yalnızca sistem ve ağ yöneticilerine değil, aynı zamanda fırsatları ve riskleriyle birlikte hukuki duruma ilişkin sağlam temellere dayanan bir genel bakış elde etmek isteyen BT karar vericilerine ve güvenlik görevlilerine de yöneliktir.

Pratik örneklerle hukuki sorular


Bu çevrimiçi atölyede deneyimli konuşmacılarımız günlük BT alanında ortaya çıkan belirli hukuki soruları ele alıyor. Dr. Christoph Wegener, 1999'dan bu yana wecon.it-consulting'de bilgi güvenliği, veri koruma ve açık kaynak alanlarında serbest danışman olarak çalışmaktadır. Joerg Heidrich, Haberler Medien'de hukuk müşaviri ve veri koruma görevlisidir ve aynı zamanda Hannover'de avukat olarak çalışmaktadır. .

Bu atölyede sorular ve tartışmalar yoluyla aktarılan bilgiyi derinleştirme ve kendi durumlarınıza katkıda bulunma fırsatına sahipsiniz. Katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlıdır, bu yüzden yerinizi zamanında ayırttığınızdan emin olun.

Daha fazla bilgi ve kayıt


iX atölyelerinin 2024 yılının ilk yarısına ait programı indirilebilir


(ilk)Haberin Sonu