iX Workshop: Güvenli kimlik ve erişim yönetimi için Keycloak’ı kullanma

celeron

Global Mod
Global Mod
Açık kaynaklı oturum açma sağlayıcısı Keycloak, OpenID Connect protokolünün popüler bir uygulamasıdır. Keycloak ile Active Directory veya LDAP gibi dizin hizmetlerindeki kullanıcılar, tek oturum açma (SSO) ve çok faktörlü kimlik doğrulamayı kullanarak çeşitli web uygulamalarında güvenli bir şekilde oturum açabilir.

ReklamcılıkÜç günlük çevrimiçi Kimlik ve Erişim Yönetimi (IDM/IAM) ve Keycloak ile SSO eğitiminde, Keycloak’ı şirketiniz için bir kimlik sağlayıcı olarak nasıl kurup yapılandıracağınızı ve onu hizmetler ve uygulamalarla nasıl entegre edeceğinizi öğreneceksiniz. Keycloak’a entegre edilen OTP süreci, yazılım belirteçlerini (akıllı telefon ve uygulama) destekler ve yapılandırma için bir self servis portal sunar. Bu entegre tek kullanımlık şifre fonksiyonu eğitimde gösterilmiş ve açıklanmıştır.

Atölye, 6 – 8 Kasım 2023 tarihleri arasında tarayıcı tabanlı bir öğrenme ve uygulama ortamında gerçekleşecek. Eğitmen Tilman Kranz, dizin hizmetlerinin geliştirilmesi, yönetimi ve kurulumu konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir.

Uygulama odaklı bu çalıştaya katılım, eğitmen ve diğer katılımcılarla canlı bir bilgi alışverişinin sağlanması amacıyla 12 kişi ile sınırlıdır.

Daha fazla bilgi ve kayıt(ilk)Haberin Sonu