İzmir’de hastane içerisinde hekimden meslektaşı olan eşine şiddet

Samuag

New member
İzmir’de bayan tabip gittiği hastanede meslektaşı olan eşi tarafınca atağa uğradı.

14 yıldır Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde bakılırsav yapan Pratisyen Tabip Dr. Nesrin Kanbal (47), 22 yıldır evli olduğu eşi N.Y.’den (56), daima şiddet gördüğü için 2 yıldır başka yaşıyordu.

Kendisi üzere Kuşadası Devlet Hastanesi’nde diyaliz hekimi olan N.Y.’nin 22 yıllık bağlarında, daima kendisine ve çocuklarına şiddet uyguladığını sav eden Nesrin Kanbal, son olarak hem kızlarını görmek tıpkı vakitte rahatsızlığından dolayı İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine geldi.

Burada sonuçlarını hocalarına göstermeye çıktığında eski başhemşiresi tarafınca eşinin bağımlılık polikliniğinde bulunduğunu öğrendi.

“Hazırladığım notları vermek için bağımlılık servisine gittim”

Yaşadığı anların öncesini anlatan Dr. Nesrin Kanbal, “Dün gece hastalığım yüzünden sıkıntı bir nöbet geçirdim. Nöbetimi tamamladıktan daha sonra İzmir’de yaşayan kızlarımın yanına geldim. İzmir’e geldiğim vakitte eğitim aldığım ve hocalarımın olduğu Ege Üniversitesi’ne ağrılarımın artması sebebiyle başvurdum. Hem hocalarımı ziyaret hedefli birebir vakitte sonuçlarımı hocalarımı göstermek için Ege Üniversitesi’nde bulunan nefroloji kısmına çıktım” dedi.

Darp raporu alan tabip, hücuma uğradığı sırada kendisine kimsenin yardım etmediğini söylemiş oldu

Orada arkadaşının ve eski başhemşiresinin yanına geldiğini belirten Kanbal, “Yanıma gelince bana dünkü diyaliz imtihanında bulunmadığımı ve imtihanları geçenlerin listesinde adımı olmadığını ve eski eşimin de imtihanı geçemediğini söylemiş oldu. Bana niye imtihana gelmediğimi sorduğunda, eski eşimle uzun vakittir konuşmadığım için imtihandan haberim yoktu dedim. Eşimde burada galiba diye sorunca da ‘evet burada bağımlılık servisinde yatıyor’ dedi. Hemşire arkadaşım benden eşime ulaştırmam için diyaliz imtihanının notlarını istedi” diye konuştu.

Hazırladığı notları vermek için bağımlılık servisine gittiğini söyleyen Kanbal, “Çok muhatap olmak istemediğim için, ‘not istemişsin bende sana bırakıyorum. aslına bakarsanız 2-3 hafta burada yatacağını biliyorum. En azından bu biçimde ders çalışırsın” dedim” tabirlerini kullandı.

Nesrin Kanbal, kendisini döven kocası N.Y.’nin bağımlılık servisinde yattığını belirtti

“ARKAMI DÖNMEMLE DUVARI GÖRMEM BİR OLDU”

Uzun müddet başka yaşadığı eşi tarafınca hastane içerisinde dövüldüğünü söyleyen Dr. Kanbal, “Arkamı dönüp gidiyordum ancak gerimi dönmemle duvarı görmem bir oldu. Nasıl bana yetişti, nasıl duvara girdim hiç bilgim yok. Direk sağ omuzum, sağ kulağım burnumun bir kısmı ve başımın sağ kısmı büsbütün duvardaydı ve üstüm başım kan ortasındaydı. Sağ dişlerimden en az 4 tanesi kırık bir biçimde elime geldi” dedi.

“BU KADAR ÇIĞLIĞA KİMSE GELMEDİ”

Kendisini en epeyce rahatsız eden olayın çığlık attığı esnada kimsenin yanında gelmemesi olduğunu belirten Kanbal şunları söylemiş oldu:

“Bağırdım çağırdım, bulunduğum odanın kapısı açık ve hemşire odasının karşısında. Aralık olarak 3 metre bile değil. Bu kadar çığlığa hiç kimse gelmedi. Görmedim. Kaç dakika geçti bilmiyorum. Elimdeki cep telefonuyla da yüzümü ve öteki yerlerimi darp etti. Kapıda birkaç hasta yakınının ve hasta bakıcının dış kapıya geldiğini gördüm. Kendimi koridora attım.”

YILLARDIR ŞİDDET GÖRÜYORDU

Farklı yaşadığı eşinin yıllardır kendisine ve çocuklarına şiddet uyguladığını söyleyen Kanbal, “Benim 22 yıllık eşim ve 3 çocuğumun babasından ayrılmamın niçini, yaklaşık 12 yıldır alkol bağımlısı ve alkolik tedavisi almasına karşın makus alışkanlıklarından vazgeçememiş olması ve beni ve çocuklarımı yıllardır darp etmesi. Ayrıldığım 2 yıl ortasında bile en az 3 sefer resmi kurumun ortasında, hastanenin önünde, polislerin önünde darp edildim” açıklamasında bulundu.