Kılıçdaroğlu: Et ve Süt Kurumu ziyaretim olumlu reaksiyon doğurdu

Samuag

New member
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyleki:

“Yönetemediklerini artık biliyorlar, fiyatlara hükümran olmadıklarını artık biliyorlar. İktidar sahiplerinin ülkeyi yönetemediklerini artık herkes biliyor. Bu ülkeyi, iktidar olduğunda bütün Türkiye’yi kucaklayan, toplumu bölmeyen bir iktidara gereksinim var. O iktidarın ismi Millet İktidarı ve CHP’dir.

Şuurlu olarak elektrik faturamı ödemedim ve ödemiyorum. Faturasını ödeyemeyen 3.5 milyon hanenin kaygısını kim lisana getirecek. Bu iktidarın yaptğı haksızlığı geniş kitlelere nasıl anlatacağız. Türkiye’yi burada çekip çıkarmak zorundayız.

Her anne baba evladının karnının doymasını ister. Kâfi beslenme bir haktır. Bir anne çocuğuna süt veremiyorsa et veremiyorsa bir kurumun başındaki kişi kuyrukları bitirmek için ete artırım yaptık diyorsa bunu bayağı bir basın toplantısıyla kamuoyuna anlatamazsınız. Oraya gidip önünde açıklamalısınız. Haksızlığın ne olduğunu söylemelisiniz. Kapıyı açarlar yahut açmazlar ben evlatlarımızın hakkını korumak için oraya gittim.

Hesap veren bir bürokrasi yok, talimat alan bir bürokrasi var. kolay bir basın toplantısıyla anlatmaya çalışırsanız olmaz. Et ve Süt Kurumu’na gitmem önemli bir olumlu reaksiyon doğurdu.

CEMAL KAŞIKÇI CİNAYETİ

İstanbul’da Suudi Konsolosluğu’nda bir cinayet işlendi. Ses kaydı bütün dünyaya servis edildi. Cinayetin burada olduğu aşikâr. Suudi idaresi evrakın devredilmesini istedi, reddettiler. daha sonra belgenin Suudi Arabistan’a periyoduna karar verdiler. Enayi diyordu onlara, artık kimin enayi olduğu ortaya çıktı. Egemenlik hakkını vereceksin, sen yargıla diyeceksin. Bahçeli de buna evet diyecek, nasıl milliyetçiyse. Bir ülkenin egemenlik hakkı diğerine devredilir mi?

“İSRAFA SON VERECEĞİZ”

Allah’ın müsaadesiyle iktidara geldiğimizde israfa son vereceğiz. Bir numaralı genelge bu. Adrese teslim ihaleleri bitireceğiz. 5-6 yerden maaş alanları bitireceğiz. Bir genelge; kim israf yaparsa kapının önüne konulacak. Döviz garantili işlerin tamamını Türk Lİrası’na çevireceğiz.”