Kılıçdaroğlu’nun argümanına reaksiyon

Samuag

New member
Kılıçdaroğlu’nun argümanlarının çaresizlik ve acziyet göstergesi olduğunu belirten Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, kelam konusu vakıfların yurt haricinde okuyan Türk öğrencilerini destekleme uğraşı içerisinde olduğunu söylemiş oldu.

“Yaptıkları tek şey palavra terörüne alet olmak.” diyen Altun, “15 Temmuz’da kimlerin saklanacak delik aradıklarını gördük.” dedi.

Kılıçdaroğlu’na bir reaksiyon de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi. Kılıçdaroğlu’nun Türk vakıflarının yurt haricindeki faaliyetlerinden rahatsız olduğunu belirten Çelik, CHP Başkanı’nın FETÖ ile birebir telaffuzları kullandığını söylemiş oldu.

İddiaların bir iftira olduğunu da vurgulayan Çelik, “Siyaset ve hukuk dairesinde gerekeni yapacağız.” dedi. Kılıçdaroğlu’nun tezlerine toplumsal medyadan reaksiyon gösteren AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ise CHP Genel Lideri’nin 15 Temmuz darbe teşebbüsündeki bir fotoğrafını paylaştı. “Kaçmayı siz âlâ bilirsiniz.” sözünü kullandı.

Söz konusu argümanlara TÜRGEV ve ENSAR Vakfı’ndan da reaksiyon geldi. Vakıflardan yapılan ortak yapılan açıklamada savlar reddedilirken, her iki vakfında ABD maddelerine uygun bir biçimde faaliyet göstererek, Türk öğrencilerin eğitimlerine takviye verdiği vurgulandı.