Komşusu yüzüne tencereyle vurdu, savcılık silah olarak kabul etti

Samuag

New member
Adana’nın Çukurova ilçesinde teze göre Filiz Bektik (39), 4 sene evvel komşusu F.S. (46) ile güneş gücünün akıtması ve tamir edilmemesi niçiniyle tartıştı.

Eşiyle bir arada savcılığa giden genç bayan, komşusu hakkında şikayetçi oldu. Bunun üzerine teze göre F.S., akrabalarıyla bir arada komşusunun konutunu basarak genç bayana şiddet uyguladı.

yine 2 komşu karakolluk oldu lakin F.S., ‘Ben bir şey yapmadım’ diyerek karakoldan geri çıktı. 2 komşu içinde hasımlık devam ederken, geçen yıl Haziran ayında F.S.’nin oğlu bu sefer de Bektik’e küfür etti. Genç bayan yeniden karakola giderek şikayetçi oldu.

16 Temmuz’da ise Bektik, marketten konuta döndüğü sırada apartman girişinde F.S. ‘Sen meczubun tekisin. Ruh sıhhatinde yatman lazım kızım’ deyip elinde bulunan tencere ile genç bayanın yüzüne vurarak yaraladı.

‘SİLAHLA TAAMMÜDEN KOLAY YARALAMA’ HATASINDAN DAVA AÇILDI

Ambulansla hastaneye kaldırılan genç bayanın yüzünde 2 kesik oluştu ve dikiş atıldı. Akabinde Bektik, komşusu hakkında yenidendan şikayetçi oldu ve Adana Cumhuriyet Başsavcılığı iddianameyi hazırladı.

İddianamede ise tencere silah sayılarak ‘silahla taammüden sıradan yaralama’ hatasından dava açıldı.

Komşu F.S.’nin tencereli saldırısına uğrayan Filiz Bektik, şikayetçi oldu.

Komşusundan şiddet bakılırsan Filiz Bektik, bütün sorunun güneş gücünün akıtmasından dolayı çıktığını belirterek, “4 yıl evvel komşumla güneş gücü niçiniyle sorun yaşadık. Güneş güçleri aktı ve konutumuza daima ziyan verdi. Kendisiyle görüştüm, ‘Yaptıracağım’ dedi lakin asla yaptırmadı. Konutum daima ziyan gördü” diye konuştu.

“3 BUÇUK AYLIK GEBEYKEN BANA SALDIRDI”

Kendisinin 3 buçuk gebeyken bir daha komşusu tarafınca şiddet gördüğünü öne süren Bektik, “Evim ziyan görür görmez ve komşum yaptırmayınca savcılığa giderek şikayette bulundum. Akabinde F.S., bütün akrabalarını alarak konutuma geldi. Ben 3 buçuk aylık gebeyken bana saldırdı. O gün bayanın tekmeleri havada uçuştu. Karakola gittim, şikayetçi oldum lakin hiç bir şey çıkmadı. Bayan gidip ‘Ben bir şey yapmadım’ diyordu. Olay o denli kapandı” dedi.

Komşusunun yüzüne tencereyle vurduğu olayı anlatan Filiz Bektik, “16 Temmuz’da ekmek ve şeker almış meskene dönerken bina girişinde F.S. ile karşılaştım. ‘Sen mecnunun tekisin. Ruh sıhhatinde yatman lazım kızım’ diyerek başıma 2 sefer vurdu. Yüzümde 2 kesik oluştu, dikiş atıldı. Şu anda izler hala var” sözlerini kullandı.

“CEZASIZ KALMASINI İSTEMİYORUM”

İddianamede tencerenin silah sayıldığını gördüğünde ise memnun olduğunu anlatan genç bayan, “Şikayetçi oldum ve şu anda olay yargı evresinde. Savcı tencereyi silah saymış. bu biçimde bir sonucu bekliyordum. Örnek davalara bakmıştım, görür görmez de fazlaca memnun oldum. Ben yargıya güveniyorum, bu olayın cezasız kalmamasını istiyorum” biçiminde konuştu.

Avukat Davet İnanç ise F.S.’nin hak ettiği cezayı alması için çabaladıklarını belirterek şunları söylemiş oldu:

“Müvekkilim tekraren komşusu tarafınca kelamlı ve fiziki şiddete maruz kalmış. Şu anda Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca iddianame düzenlendi. Adana 18. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Müvekkilim mağdur durumdadır. Biz sürecin gerisindeyiz. Karşı tarafın en ağır cezayı alması için olayın takipçisi olacağız.”