Legolise’den Factanza’ya web ve sosyal dünya Yeni Nesil Fest’te

Samuag

New member
Gelecek 21 Ekim’de Regione Toscana-Giovanisì tarafından düzenlenen Z Kuşağı etkinliğine web ve sosyal medya dünyasından çok büyük bir katılım olacak.

Teatro del Maggio Musicale Fiorentino’nun ana sahnesinde yer alacak ve halkla etkileşime girecek milyonlarca takipçinin takip ettiği çok sayıda içerik oluşturucu, yayıncı ve topluluk olacak. Farklı alanlar ve temalar, ancak ortak nokta, anahtarı, temayı, fikri bulma becerisinin kişinin akranlarıyla iletişim kurması, dijital modda bile içerik üretimi veya canlı yayın yoluyla paylaşım ve buluşma fırsatları sunması.

Giuseppe Mandrake Ninno gibi sadece doğruyu söyleyerek gülümseyip kendilerini komik olarak tanımlamak istemeyenler var. Veya “Vivo (s)Pettinato” programıyla İtalya’yı dolaşan ve sosyal medyada büyük başarı elde eden Vittorio Pettinato gibi insanların hayatına hafiflik getirmek için komedi ve parodileri seçenler. Veya 2 buçuk milyondan fazla kullanıcısı olan, meme açısından zengin bir topluluk olan Legolize.


Bilgi dünyasını 35 yaşın altındaki 1 milyonu aşkın kullanıcının erişebileceği bir proje olan Factanza’dan Livia Viganò ve Bianca Arrighini de sahneye çıkacak. Ve yine belgesel yapımcısı ve Cartoni Morti’nin kurucusu Andrea Lorenzon da sahneye çıkacak. eğlence güncel konular. Engineering Italia bunun yerine, teknik sektöre mensup 1.200.000 kişilik bir topluluğa şirketler içindeki teknoloji ve mühendislik hakkında konuşan endüstriyel bir dağıtım aracı haline geldi. Sonra şunlar olacak: Web’de ImViolet olarak bilinen, İtalya’nın en popüler yayıncılarından biri olan ve web sayesinde zorbalık olaylarının üstesinden gelmeyi başardığını açıklayan Concetta Viola, Floransa’dan Lisa-Marie Proteau, namı diğer Almost Fiorentina (d. TikTok’ta günlük hayatını anlatan Kanadalı (kökenli); “Il Collegio”nun ilk edisyonunda “Ale contro tutti” (Sky Uno) programına katılan Ludovica Olgiati, bir DeAKids programı olan Music Distraction’ın baş kahramanlarından biridir. YouTube’daki onlarca yıllık kariyeriyle tanınan ve filmlerin, dizilerin ve çizgi filmlerin kahramanlarına ses veren Maurizio Merluzzo (seslendirme sanatçısı ve içerik) eksik olmayacak.

Başkan Giani, “Z kuşağının söyleyecek çok şeyi var ve biz, Giovanisì projesiyle ona ses vermek ve onu baş kahraman yapmak istiyoruz” dedi. “Ayrıca, günümüzde kız ve erkek çocukların birbirlerini tanıdığı, öğrendiği, büyüdüğü yerleri ortaya çıkararak, örneğin sosyal medya gibi, çoğu zaman yüzeysellik araçları olarak çok hızlı bir şekilde göz ardı edilen, bunun yerine dünyayla dolu bir dünya olduklarının farkına varmadan. içeriğin, fikirlerin, derinlemesine çalışmanın ve sosyal ve politik farkındalığın”

Bu arada Yeni Nesil Festivalin organizasyon mekanizması da hızla ilerliyor. Rai’nin medya ortaklığı olan Yüksek Patronajı tanıyan Avrupa Parlamentosu’nun önemli takdirini gören bu ikinci baskı hakkında pek çok beklenti var.
Claudio Bisio, Valentina Vignali ve teknoloji gurusu Alec Ross gibi çok sayıda misafir ağırlandı.

NGF’nin 2023 baskısı, Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Avrupa Beceri Yılı programlamasının bir parçasıdır. Etkinlik aynı zamanda İtalyan Anayasasının 75. yıldönümünü kutlamak için de bir fırsat olacak.

https://giovanisi.it/next Generationfest/ adresinden ücretsiz kayıt yaptırarak kontenjanlar dolmak üzere, katılım hâlâ mümkün.

Ngf 2023, Fondazione Sistema Toscana ve Teatro del Maggio Musicale Fiorentino’nun işbirliğiyle Toskana Bölgesi – Giovanisì tarafından organize ediliyor ve tamamen Bakanlar Kurulu Başkanlığı – Gençlik Politikaları ve Evrensel Sivil Hizmet Dairesi tarafından finanse ediliyor.

Etkinliğin çok sayıda ortağı: İtalyan Gençlik Ajansı, Ulusal Gençlik Konseyi, “Herkes için Ekonomi” finansal eğitim projesiyle İtalya Bankası, Arti – Toskana Bölgesel İstihdam Ajansı, Treedom ve Medya Grubunda Arama.
Medya Ortaklığı Rai, Ansa, Qn La Nazione, Luce!, Intoscana, Il Tirreno. Rai Toscana’nın himayesinde.

Basındaki meslektaşlarımız için:

Çevrimiçi akreditasyon: Etkinliğe kayıt olmak için https://forms.gle/Z1vGcrrqAkLB3YZYA adresindeki online forma ulaşabilirsiniz.

Whatsapp güncellemeleri: Ayrıca Festival ile ilgili tüm basın bültenlerinin ve üretilecek multimedya materyallerin alınabileceği Whatsapp listesi mevcuttur.
Kayıt olmak için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterlidir: https://chat.whatsapp.com/GxyQ7tiUS1cHH18qqttUqr