Meral Akşener: Meydanın boş olmadığını Saraçhane’de gördüler

Samuag

New member
İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin küme toplantısında konuştu.

Akşener’in gündeminde İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na verilen mahpus cezası vardı.

“Bugün de, hizmetleriyle milletin kalbini kazanan bir belediye liderimizi, hukuksuzluk yoluyla diskalifiye etmeye çalıştılar” diyen Akşener, “Dün kendilerine yapılanları, bugün Ekrem Başkan’a yapmaya kalktılar. Lakin artık bu meydanın boş olmadığını, Saraçhane’de gördüler” dedi.

İYİ Parti olarak İmamoğlu’nun yanında olduklarını söyleyen Akşener, “Bir saniye düşünmedik, bir dakika gecikmedik, haberi alır almaz yola çıktık. Demokrasimizin, sahipsiz olmadığını hatırlatmak için, İstanbulluların iradesinin çiğnenemeyeceğini haykırmak için kaybetme kaygısından gözü dönenlere karşı, dimdik durmak için, Saraçhane’deydik” diye konuştu.

“ONLARDAN ÇOK KORKUYORLAR”

Muhalefetin güçlenmesinde Millet İttifakı’nın belediye liderlerinin da katkısı olduğunu söyleyen Akşener, “İşte bu yüzden de, onlardan epey korkuyorlar. Milletimizin onlara olan sevgisini kıskanıyorlar. Onların önünü kesmek için, her türlü rezilliği de yapıyorlar” dedi.

“BORCUN GEREĞİNİ YAPMAK İÇİN YOLA ÇIKTIM”

“Bu niçinle, onlara uzanan elleri kırmak, değişime inanan her insanın, boynunun borcudur” diyen Akşener, şunları kaydetti:

“Ben de 14 Aralık’ta, bu borcun gereğini yapmak için, yola çıktım. İstanbullunun iradesine, vurulmaya çalışılan darbeye karşı tıpkı 2019’daki üzere, Ekrem kardeşimizle, omuz omuza durmaya gittim. Bundan yirmi sene evvel, yaşadığı haksızlık karşısında, nasıl Sayın Erdoğan’ın yanına koştuysam, bu sefer de, Ekrem kardeşimin yanına koştum. Bundan 20 sene evvel, nasıl Emine Hanım’ın yanına koştuysam, bu sefer da, Dilek kızımın yanına koştum.”