Meskenini onlarca şahsa gösterip satamayan kişi, konutuna bakmaya gelenlerden para almaya başladı

Samuag

New member
İstanbul’un Esenyurt ilçesinde yaklaşık iki buçuk ay evvel internete ilan vererek konutunu satılığa çıkaran Burak Demir, onlarca beşere meskenini gösterip bir sonuç alamayınca farklı bir prosedür denemeye başladı.

İnternetteki ilanını güncelleyen Demir, hafta içi mesken cinslerinden 100 TL, hafta sonu konut çeşitlerinin ise 150 TL alacağını belirtti. İlandaki değişiklik üzerine yalnızca önemli alıcıların kendisini arayacağını düşünen mesken sahibi, onlarca vatandaşın ağır ilgisi ile karşılaşınca kazandığı parayı hayır işleri için kullanmaya başladı.

Kendi vaktinin fazlaca kıymetli olduğuna vurgu yapan Demir ise “Bence herkes meskeni göstermekten para almalı” dedi.

“CANI SIKILAN KONUT GEZMEYE GELDİ”

Onlarca insanın konutuna bakmak istediği ancak kimsenin önemli alıcı olmadığını söyleyen Burak Demir, “İlanı koyduktan daha sonra bilhassa Ramazan ayında canı sıkılan beşerler konutu gezmeye geldi. Bende daima işyerinden gel git yapıyordum ve masrafa giriyordum. O sebeple mesken gezdirmeye bir fiyat almam gerekli diye düşündüm. Bu fikrimi de ilanın açıklamasına yazdım” dedi.

Buna karşın onlarca müşterinin gelmeye devam ettiğini lisana getiren Demir, kazandığı paraları bir deneğe bağışladığını söylemiş oldum.

“BENİ DOLANDIRICI SANIYORLAR”

Mesken seyahatlerin, fiyatlı yaptıktan daha sonra da birfazlaca arayan olduğunu tabir eden Demir, “Bu süreçte beni emlakçılar dahi aradı. Kimiler ‘hafta sonu 5 kişiyi 250 TL’den getirsem olur mu?’ diye sordu. Bende kabul ettim ve meskeni gezdirdiler. aslına bakarsan ben yurtharicinde da yaşadım ve konut görmek istediğimde bu fiyatları ödüyordum. Bu niçinle yabancı müşterilerde bir sorun hayatıyorum” diye konuştu.

Türk müşterilerin bu durumu garipsediğini belirten Demir, “Hatta kimileri ise fiyatı düşürmek için pazarlık yapıyor. Meskenim piyasaya göre uygun olduğu için biroldukça insan hala konutumu görmek istiyor ve fiyatları ödüyorlar. Kimileri ise evimden kuşku edip beni dolandırıcı sanıyor. Bende onlara gerekli evrakları iletiyorum, hatta kimilerine tapuyu dahi gönderdim” diyerek iki buçuk aydır bir sonuç alamadığını söylemiş oldu.

“HAFTADA 10 KİŞİ GELİYOR”

Konut göstermek için harcanan vaktin değerli olduğuna vurgu yapan Demir, “Ücret almadan evvel konutuma bakmaya haftada ortalama 20 kişi geliyordu. Şu anda ise bir daha haftada on kişi geliyor. Şayet emlakçı değilse vatandaşlar ve benim üzere ağır çalışıyorlarsa onlara da bu metodu tavsiye ediyorum. Zira vakit epeyce bedelli, bilhassa benim vaktim daha pahalı. O sebeple bence herkes konutu göstermekten para almalı” diye konuştu.