Özbek: “Çok önemli transfer çalışması içerisindeyiz”

DeSouza

Global Mod
Global Mod
Galatasaray lideri Dursun Özbek, kulübün yelken şubesi ekipman sponsorluğu muahedesi imza merasiminde açıklamalarda bulundu.

Özbek, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Galatasaray için fazlaca ehemmiyet verdiğimiz bir devir. Zira Galatasaray’ın isminin anıldığı her yerde tepede olmaktan bahsederiz.” dedi.
Galatasaray lideri Dursun Özbek, “Cemal Özgörkey’in ağabeyiyim. birlikte seçime girdik ve başarılı olduk. Çıkan haberlerin ne manaya geldiğini anlamakta zorlanıyorum. Cemal kardeşim bakılırsavinin başında. “Cemal Bey’i nazaranvden aldı” haberleri temelsiz. Cemal Bey’in vazifeleri, Columbus Projesi devam ediyor.” diye konuştu.

“Gomis’in performansından epey memnunum”
Özbek, Gomis’in performansının sorulmasının üzerine ise, “Gomis’in performansını yorumlamaya gereksinim var mı? Gomis, Galatasaray’a epey yakışan, her şeyini veren ve efendiliğiyle öne çıkan bir atlet. Kendisinin performansından epeyce mutluyum. İnşallah, bu dönem büyük katkıları olacak. Dönem sonunda da gerekli değerlendirmeyi yaparız.” sözlerini kullandı.
Transferde nasıl bir yol izleyecekleri sorusuna Dursun Özbek, “Transfer gereksinimi olan noktalara atılımlar yapmak için teknik takımımızla birlikte çalışıyoruz. Kulübün finansal yapısına dikkat ederek gerekli eksikleri gidereceğiz. Orta transfer periyoduna fazlaca dikkat edilmeli. Birtakım eksiklerimiz var. Hocamızın vereceği raporla, idare heyeti olarak finansal matematiğini yaparak, transferleri yapacağız. bilgileri vermek istemiyoruz. Çok önemli transfer çalışması içerisindeyiz.” biçiminde konuştu.

“Transfer iki yönlü”

Galatasaray lideri, “Transfer iki taraflı; gelenler oluyor, gidenler oluyor. “Şu gelecek, bu gidecek” demek şu devirde yanlışsız olmaz. Eksiği olanlar sarfiyat. Gereksinim olanlar, gelir. Yüz yıldır bu transfer işi bu biçimde. Galatasaraylılar endişe etmesin.” dedi.

Özbek, “Eksiğimizin de fazlalığımızın da farkındayız. Çok sıkı takip ediyoruz. Erden Timur bir an bile ilgisini Florya’dan kesmiyor. Transfer devri açılacak, hareketlerimiz ve ne yapacağımız net olarak gözükecek.” kelamlarını kullandı.