Piombino ve Giani güncelleme masasında: “Şehir ve Toskana için önemli bir gün”

Samuag

New member
Piombino çelik endüstrisinin geleceğine ilişkin mutabakatın Roma'da imzalanmasından birkaç gün sonra, Toskana Bölgesi başkanı Eugenio Giani, Ticaret ve Made in Italy Bakanı Adolfo Urso ile birlikte güncelleme tablosuna katıldı. Piombino Liman İdaresi'ndeki masada ayrıca Belediye, şirket ve sendika temsilcileri ve liman idaresi sekreteri de hazır bulundu.

Başkan Giani, gidilen yoldan duyduğu memnuniyeti dile getirdi: “Bugün Piombino ve Toskana için önemli bir gün. Bakan Urso, onun varlığıyla nihayet Piombino'nun ulusal ilgi ve uluslararası perspektife sahip dört çelik üretim merkezinden biri olma özelliğini fark etti. Bugünkü toplantı, bir yanda uzun ray üretimine devam edecek olan JSW Kızılderilileri ile diğer yanda yeni bir ufuk gören Metinvest-Danieli ile kasıtlı olarak ayrılan iki anlaşmanın imzalanmasının sonucunun ne olacağını belirliyor. 2027'den itibaren, bir zamanlar eski Lucchini bölgesi olan bölgede 'yassı' üretimi için ikinci bir çelik merkeze olanak sağlayacak olan yerleşim. Metinvest'ten Ukraynalıların varlığı, somut olarak, Ukrayna'da blok halinde Avrupa sistemine dönüştürülmesi gereken yeni bir demiryolu pazarının önünü açıyor. Bu arada arazinin eski üretim tesislerinden nasıl temizlendiğini görebilirsiniz. Artık geleneksel yüksek fırınlara değil, elektrikli fırına ve yeni teknolojilere dayalı bir yeniden lansmana doğru ilerlediğimize dair bir algıya sahibim”.

“Bu noktada,” diye tamamladı Giani, bunu hızlı ve iyi bir şekilde yapmamız gerekiyor ve bana öyle geliyor ki, istihdam olanaklarını ve yenilikçi teknolojiye yönelik yeni yatırımları yeniden başlatacak, çok daha çevreci, çok daha sürdürülebilir bir ortam nihayet oluştu. Bu şekilde Piombino, bir yandan çelik üretim merkezi, diğer yandan turizm, ticari ve kültürel çekim potansiyelini uyumlu bir şekilde geliştiren bir yer olarak ikili rolünü yeniden kazanacak”.