Prosedürlerin basitleştirilmesine yönelik bir adım olarak ekonomik operatörlerin listesi hazırlanıyor

Samuag

New member
Toskana’da bayındırlık işlerinin verilmesine ilişkin prosedürlerin basitleştirilmesine yönelik ileri bir adım, ekonomik operatörler Listesinin düzenlenmesine ilişkin taslak düzenlemenin bölge konseyi tarafından onaylanmasıyla atıldı. Avrupa düzeyindeki eşik değerlerinden daha düşük miktarlardaki bayındırlık işlerinin ihalesine ilişkin müzakere usullerine davet edilecek müteşebbislerin belirlenmesine yönelik listelerle kendilerini donatmak isteyen bölgesel bölgedeki ihale makamlarına destek sağlamaya hizmet edecektir. Konsey ayrıca, yeni kamu sözleşmeleri kanununa uygun olarak Toskana bölgesindeki ekonomik operatörlerin elektronik listesinin yönetimi, güncellenmesi ve kullanımına ilişkin düzenlemeleri de onayladı.

Kullanım ve güncelleme yöntemlerini tanımlayacak spesifikasyonların yer aldığı liste, yerel yönetimler ve kamu kişisel hizmet şirketlerinin yanı sıra bölgesel bölgedeki sözleşmeli idareler tarafından da kullanılabilecek.

Başkan Eugenio Giani, “Toskana Bölgesi, Avrupa’ya uygunluk eşik değerlerinin altında miktarlardaki kamu işlerinin verilmesine ilişkin yeni ihale kanununda öngörüldüğü gibi, yönetmelik şemasını ve yönetim yöntemlerine, güncellenmesine ve kullanımına ilişkin spesifikasyonları onayladı” dedi. Toskana Bölgesi’ndeki ekonomik operatörlerin elektronik listesinin diğer yerel yönetimler ve kamu kişisel hizmet şirketleri tarafından da kullanılabilecek olması. Başkan, bunun şeffaflık ve ekonomik operatörlerin katılımı ilkelerine uygun olduğu sonucuna vardı.”

“İştiraklerin, ihalelerin ve yerel yönetim ilişkilerinin kontrolünden sorumlu meclis üyesi Stefano Ciuoffo, listenin bölgesel bölgedeki ihale makamlarına önemli destek sağladığını ve 100.000 Euro’dan daha düşük miktarlardaki yapım işleri için kamu ihalelerinin verilmesine ilişkin kuralların basitleştirilmesini garanti ettiğini belirtiyor. Topluluk açısından önem taşıyan eşikler aşılırken aynı zamanda yükümlülüklerin çoğalması ve bunun sonucunda ekonomik operatörler için ortaya çıkan yük de önlenir. Gelecekteki listenin oluşturulmasına yönelik taslak düzenlemenin tanımlanmasında verilen temel katkılardan dolayı yerel yönetimlerin temsilcileri Anci ve Upi’ye, sosyal ortakların ve ekonomik operatörlerin temsilcilerine teşekkür etmek istiyorum.”