QF, Bölge'deki tabloyu terk ediyor. Fabiani: “180 işçinin maaşını ödüyorsunuz”

Samuag

New member
Bölgede bu sabah, Valerio Fabiani'nin eski Gkn şimdi Qf anlaşmazlığıyla ilgili koordine ettiği masada “180 aileye destek sağlanmasının aciliyeti” ortaya çıktı. Eugenio Giani'nin çalışma ve şirket krizlerinden sorumlu danışmanı tarafından açıklandığı üzere, bugünün tarihi, Qf tarafından önerilen diğer hususların yanı sıra, maaşların ödenmesi için son tarihin (8 Şubat) Ocak 2024'e, yani iş sözleşmesinin feshinden sonra keşfedilen ilk arifesine denk geliyor. Onlarca işçi için 31 Aralık 2023'te işten çıkarma fonu.

Palazzo Strozzi Sacrati'de Bölge, metropol şehir, Floransa Belediyesi ve Campi Belediyesi ile sendika örgütleri ve yarından itibaren artık geçim kaynağı kalmayabilecek 180 aileyi temsil eden RSU vardı. Qf ortaya çıkmadı. Fabiani, “Çok ciddi bir davranış” yorumunu yapıyor; Sosyal güvenlik ağları hakkında konuşamadığımız için yarın mutlaka maaş ödemelerine geçeceğimizi ve yine Qf'nin önerdiği tarih olan 13 Şubat'ta içeriğin tartışmasına başlayabileceğimizi umuyoruz. Aynı zamanda sosyal güvenlik ağlarının eklenmesinin de ön koşulu olan, kanunla belirtilen Sosyal Plan”.

————————————————– ——————

Fiom itirazını kabul eden, işten çıkarmaları iptal eden ve sözde 'Orlando kararnamesi' prosedürünü uygulayan Floransa Mahkemesi tarafından atıfta bulunulan 234/2021 sayılı yasanın (madde 1, paragraf 228) öngördüğü Sosyal Plan gereklilikleri

a) Planlanan eylemler istihdam seviyelerinin korunması sosyal güvenlik ağlarının kullanımı, başka bir işverene yerleştirme ve erken emekliliği teşvik tedbirleri gibi olası işten çıkarmaların travmatik olmayan bir şekilde yönetilmesine yönelik müdahaleler;

b) amaçlayan eylemler yeniden istihdam veya serbest meslekmesleklerarası fonların da kullanılmasıyla mesleki eğitim ve yeniden eğitim gibi;

c) olasılıklar şirketin veya şirket şubelerinin devam amacıyla devri faaliyetin, şirketin veya şubelerinin işçilere veya onlar tarafından kurulan kooperatiflere devredilmesi yoluyla da;

d) herhangi biri üretim sahası dönüşüm projeleriayrıca ilgili bölge lehine sosyo-kültürel amaçlar için;

e) planlanan eylemlerin uygulanma zamanları ve yöntemleri.