Rüştü Reçber: “TFF’deki vazifemden istifa ettim”

DeSouza

Global Mod
Global Mod
Türk futbolunun efsane isimlerinden Rüştü Reçber, ‘Şut ve Gol: Türk Futbol Tarihi Sergisi’ aktiflikleri kapsamında söyleşiye katıldı.
Rüştü Reçber, Türkiye Futbol Federasyonundaki (TFF), TFF-UEFA Futbol Gelişim Koordinatörü misyonundan dün itibariyle ayrıldığını deklare etti.
Kariyerinden bahsederken “TFF’deki nazaranvimden dün istifa ettim” diyen Reçber, “Son 1 yıldır orada ne yaptığımı bilmiyordum. Rastgele bir nazaranv yoktu. Ayrılmamla ilgili makûs bir fikrim yok. Ben TFF’de mümkün olduğunca hizmet etmeye çalıştım. Hizmet edemeyeceğinizi gördüğünüz zamamlar oluyor.” sözlerini kullandı.
Fenerbahçe’nin kalecisi Altay Bayındır’la ilgili görüşleri sorulan Reçber, “Altay sorumluluk almayı seven, Fenerbahçe’ye hayli katkısı olan bir kaleci. Genç yaşta kaptan oldu. Bu nazaranvi de en uygun biçimde yerine getirdiğini görüyorum. Vakit zaman reaksiyonlar oluyor, olacaktır da. Değerli olan bunları gerçek biçimde algılayıp ilerlemesidir.” yanıtını verdi.
Dünya Kupası’yla ilgili görüşlerini de lisana getiren eski ulusal kaleci, “Favorim Brezilya’ydı. Messi eski kadro arkadaşımdı, benim Barcelona dönemimde altyapıdan yeni gelmişti A gruba. Brezilya şayet olmazsa Arjantin olsun istiyordum. Messi, Pele ve Maradona’nın yanına ismini yazdırdı. Dünya Kupası’nı alarak koleksiyonunu tamamladı.” halinde konuştu.