Scooter kullanan öğrencilere çarpan ehliyetsiz şoför: Onlar bana çarptı

Samuag

New member
Gaziantep’te Osman Sarı (17) yönetimindeki araç, dershaniçin çıktıktan daha sonra Scooter ile yol kenarında seyir halinde olan Ezgi Alya Yiğit (17) ile Şimal Toprak’a (17) çarptı. Çarpmanın tesiriyle yere düşerek bir süre savrulan genç kızlar ağır yaralandı. İki arkadaş ambulansla 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Lise son sınıf öğrencisi Yiğit, hekimlerin tüm müdahalelerine karşın kurtarılamazken ağır bakıma alınan Şimal Toprak ise hayat gayreti veriyor.

Dün çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Osman Sarı’nın savcılıkta verdiği söz ortaya çıktı. Tabirinde suçlamaları kabul etmeyen Sarı, “Ben değil onlar bana çarptı” diyerek iki kız arkadaşı suçladı.

“BİR ANDA ÖNÜME ÇIKIP BANA ÇARPTILAR”

Olay günü rastgele bir uyuşturucu husus yahut alkol kullanmadığını söyleyen Sarı, olay anında dershaneye gittiğini aktardı. Kazanın akşam saatlerinde saat 19.45 sularında yaşandığını belirten Sarı, “Benim görüş uzaklığım yeterliydi, yol da aydınlıktı. Yaklaşık 50-60 kilometre süratle seyir ediyordum. O sıra dershaneye yetişmeye çalışıyordum. Fakat iki kız bir anda scooter ile tali yoldan ana yola çıktılar. Bir anda önüme çıkıp bana çarptılar. Olay yerinden kaçmadım. Durup yaralılara yardım ettim, ambulansı da aradım. Hür bırakılmak istiyorum” tabirlerini kullandı.