Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay’dan transfer sözleri!

kunteper

Global Mod
Global Mod
Ziraat Türkiye Kupası 2021-2022 döneminde şampiyon olan ve tarihinde birinci kere kupayı müzesine götürmeyi başaran Demir Küme Sivasspor, bu dönem da kupayı bir daha kazanmayı hedefliyor.

Ziraat Türkiye Kupası’na bu dönem 5. cinsten dahil olan kırmızı-beyazlılar, alanında Esenler Erokspor’u 5-2 mağlup ederek son 16 çeşidine yükseldi.

Sivas temsilcisi son 16 çeşidinde ise TFF 2. Lig Kırmızı Küme takımlarından Teco Karacabey Belediyespor ile eşleşti.

Sivasspor, konutunda oynayacağı maçı kazanarak ismini çeyrek finale yazdırmak istiyor.

Demir Küme Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, yaptığı açıklamada, rakipleri Karacabey Belediyespor’un kuvvetli bir kadro olduğunu söylemiş oldu.

Karacabey Belediyespor’un Üstün Lig takımı Giresunspor’u eleyerek bu çeşide yükseldiğini anımsatan Çalımbay, “Kupada bir kez ‘bu maçı kazanırız, 2. Lig takımı’ üzere bir niyet olmuyor, bizde olmaz da. Zira sıkıntı maçlar oluyor, 2. Lig grupları Üstün Lig ekiplerini rahatlıkla eleyebiliyor. Onun için de biz o maçta fazlaca dikkatli olacağız.” dedi.

“ÇOK ÖNLEMLİ VE DİSİPLİNLİ OLACAĞIZ”

Rakiplerinin kuvvetli bir kadro olduğunu vurgulayan Çalımbay, “Süper Lig’in en yeterli kadrolarından biri sayılan Giresunspor’u rahatlıkla yendiler, tıpkı vakitte Giresun’da yendiler. Yani onun için alışılmış ki hayli önlemli olacağız, epeyce önemli olacağız, epeyce disiplinli oynayacağız ve o maçta işimizi talihe bırakmayacağız. Geçen dönem Türkiye Kupası’nda oynadığınız maçların hepsi epeyce zordu. Onun için bu maçları fazlaca önemli biçimde bitirmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

“MUTLAKA BİR, İKİ OYUNCU ALMAK İSTİYORUZ”

Devre ortası transfer çalışmalarına yük vereceklerini tabir eden Çalımbay, şunları kaydetti:

“Devre içinde bir şeyler yapmaya çalışacağız. Kesinlikle olacak, şu anda bakıyoruz, arıyoruz, maçlar seyrediyoruz. Tahminen bir hafta, iki hafta daha sonra ben gideceğim yahut diğer arkadaşlarımızı göndereceğiz, canlı biçimde maçlar seyredeceğiz. Kesinlikle bir, iki oyuncu almak istiyoruz. Lakin bana göre şu anda en kıymetli şey ligde deplasmanda oynayacağımız Konyaspor, Kayserispor ve Gaziantep maçları. Yani o maçlar bizim için hakikaten hayati derecede değerli. Hepsi deplasman, onun için de hayati maçlar oynayacağız, final maçları oynayacağız. Buna hazırız, grup olarak da hazırız, baş olarak da hazırız. Tek düşüncemiz sakat oyuncular.”