Sonbahar kampüsü 2023: Yazılım geliştirmeye yönelik pratik bilgiler

celeron

Global Mod
Global Mod


  1. Sonbahar kampüsü 2023: Yazılım geliştirmeye yönelik pratik bilgiler

15. baskısında, Herbstcampus bir kez daha geliştiricilerin yalnızca güncel trendleri öğrenmekle kalmayıp aynı zamanda ana akımın dışındaki konuları kasıtlı olarak keşfedebilecekleri profesyonel ama aynı zamanda bir aile ortamı sunuyor.

ReklamcılıkGüncel trendlerden yaygın olmayan konulara


5-7 Eylül 2023 tarihleri arasında Nürnberg Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşen geliştirici konferansındaki ders programı, yazılım mimarisi, kalite güvencesi ve güvenlik gibi geleneksel olarak önemli konulara ayrılmıştır, ancak aynı zamanda yapay zekanın trend konusuna da odaklanmaktadır. İlgili taraflar, ChatGPT’nin uygulama geliştirmede, hızlı mühendislikte veya GPT benzeri sistemlerin kendi kendine inşasında kullanımıyla ilgili makalelerde yapay zekanın pratik kullanımına aşina olabilirler.

Java/Jakarta EE, Kotlin ve JavaScript gibi programlama dilleri üzerine zorunlu derslere ek olarak, bu yılki programda çok sayıda öne çıkan konu daha var:


Sonbahar kampüsü izlenimleri ve son birkaç yılın önemli noktaları


Konferans, yaklaşık 40 oturumdan oluşan iki ana konferans gününe ve şu anda üç tam günlük çalıştayın yer aldığı önceki bir eğitim gününe bölünmüştür. Diğer birçok geliştirici konferansının aksine, derslerin uzunluğu kasıtlı olarak 70 dakikadan biraz daha uzun olacak şekilde seçilir. Katılımcılar, kendilerini bir konuya olabildiğince derinlemesine veya uygulamayla ilgili bir şekilde kapabilmelidir.

5 Eylül’deki tam gün çalıştaylar aşağıdaki konuları kapsayacaktır:

Reklamcılık

Yogilerin, astronotların ve güneş sistemlerinin


Ana akımdan uzak, konferansın ilk gününün sonunda program tasarlanır. Mutfak lezzetlerini içeren samimi bir buluşmanın içine yerleştirilmiş dört ders, özel türden içgörüler vaat ediyor: Nadja Deuerlein, “Güç seninle olsun” sloganıyla, geliştiricilerin yogilerden ve jedilerden neler öğrenebileceğini ortaya koyuyor. Yazılım arkeoloğu Tobias Voß, Ay’a ilk iniş sırasında BT kullanımının yazılım mühendisliği için nasıl önemli temeller attığını gösteriyor. Stefan Armbruster inekler için balkon güneş sistemlerine giriş yaparak sürdürülebilirlik konusunu ele alırken, Sandra Parsick ve Daniel Zenzes How I met your backend’de tam donanımlı mutlu ekiplerin sırrının izini sürüyor.

Katılımınızı şimdi erken rezervasyon fiyatıyla güvence altına alın


1 Ağustos’a kadar, 830 Euro’luk erken kayıt indirimi dahil olmak üzere sonbahar kampüsüne kayıt olma fırsatı hala var. Daha sonraki normal fiyattan burada 100 Euro tasarruf edersiniz. Eğitim günü ayrıca 499 avroya mal oluyor. Ana konferans ve eğitim günü için rezervasyon yaptırarak da paradan tasarruf edebilirsiniz – gruplar, bilet dükkânında otomatik olarak en az yüzde 15 indirim alır.

güz kampüsünün organizatörleri iX Ve dpunkt.verlag 2015 yılına kadar konferanstan tek başına sorumlu olan BT hizmet sağlayıcısı MATHEMA ile ortaklaşa. Konferansın gidişatından haberdar olmak isterseniz, haber bültenine abone olabilir veya Twitter’da organizatörleri takip edin.


(harita)Haberin Sonu