Start Cup Toskana, katılım için son günler

Samuag

New member
Start Cup Toscana’ya katılım için son günler. Araştırma dünyasının teknolojik içeriği yüksek en iyi girişimci girişimlerini ödüllendiren yarışmaya başvuru için son başvuru tarihi 15 Eylül Cuma günü saat 13.30’da doluyor.
2023 edisyonuna, çalışmaları veya araştırmaları sırasında edindikleri araştırma faaliyetleri ve bilgilere dayanarak girişimci fikirler geliştiren ve iş kurmayı hedefleyen kişi veya gruplar da katılabilecek.

Start Cup Toscana, Bölge tarafından finanse edilmekte ve sponsor edilmektedir ve gençlerin özerkliğine yönelik bölgesel proje olan Giovanisì’nin bir parçasıdır. Organizasyonu koordine eden ve finale ev sahipliği yapan Scuola Superiore Sant’Anna ile Toskana Bölgesi Bölgesel Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenleniyor. Ulusal İnovasyon Ödülünün bölgesel aşamasını oluşturur.

Organizasyona tüm Toskana üniversiteleri ve üniversite liseleri katılmaktadır: Floransa Üniversitesi, Pisa Üniversitesi, Siena Üniversitesi, Siena Yabancılar Üniversitesi, Scuola Superiore Sant’Anna, Scuola Imt Alti Studi Lucca ve Scuola Normale Superiore.

En iyi iş planları, 16 Ekim’de sabah 9’dan itibaren Pisa’daki Scuola Superiore Sant’Anna’da gerçekleştirilecek final etkinliğine katılmaya davet edilecek. Bu vesileyle jüri, iş planının değerlendirilmesini finalist projelerin sözlü sunumunun değerlendirilmesiyle birleştirerek yarışmanın kazananlarını açıklayacak.

İlk üçe girenlere para ve hizmet ödülü verilecek. 30 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde Milano’da düzenlenecek olan “Ulusal İnovasyon Ödülü – Pni”ye otomatik olarak katılacaklar.
Start Cup Toscana 2023 jürisi, dördüncü sırayı alan kişiye Mansiyon ödülü verebilecek ve bu sayede Ulusal İnovasyon Ödülü’nün son aşamasına erişme fırsatına sahip olacak.

Bu yıl ayrıca sponsorlar Pont-tech ve Studio Rubino tarafından sunulan ek hizmet ve para karşılığında iki ödül de verilecek.

2023 baskısı aynı zamanda inovasyonu, teknolojiyi, doğal kaynakların korunmasını ve değerlendirilmesini entegre edebilen, iklim değişikliğini etkileyen en iyi iş projesi için (Pni’nin medya ortağı Gruppo Gedi’nin desteğiyle) “Yeşil ve Mavi” Özel Mansiyonunu da içeriyor. Ekonomik büyümeyi sağlamak ve çevreyi korumak için kaynaklar.

Uygulamaların dahil olması gereken projelerin ait olduğu teknoloji veya pazar alanları şunlardır: Yaşam Bilimleri – Tıp Teknolojisi (insanların sağlığını iyileştirmeye yönelik yenilikçi ürünler ve/veya hizmetler); ICT (bilgi teknolojileri ve yeni medya alanında yenilikçi ürünler ve/veya hizmetler); Cleantech & Energy (çevresel sürdürülebilirliği, tarımsal üretimi, çevre korumayı, enerji yönetimini iyileştirmeyi amaçlayan yenilikçi ürünler ve/veya hizmetler); Endüstriyel (teknolojik veya pazar açısından yenilikçi olan endüstriyel üretime yönelik yenilikçi ürünler ve/veya hizmetler).

Başvuru prosedürü, gerekli belgeler ve bunlara erişim hakkında bilgi için http://www.startcuptoscana.it web sitesini ziyaret edebilir veya [email protected] e-posta adresine yazabilirsiniz.