Tabibi bıçaklayan zanlıya üst sondan ceza

Samuag

New member
Son dakika haberi!

Ankara’da tabibi bıçakla yaralayan zanlı 16 ay 2 yıl mahpus cezası aldı.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Poliklinik Kısmı’nda nazaranvli asistan hekim Ertan İskender, 27 Mayıs 2021’de hastası Bayram Nargüler’in bıçaklı saldırısına uğradı. İskender, sırtının sağ kısmı ve sağ elinden yaralandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianame ile Bayram Nargüler hakkında ‘Kişinin yerine getirdiği kamu bakılırsavi niçiniyle taammüden öldürmeye teşebbüs’ ve ‘Hakaret’ hatalarından 13 yıldan 22 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açtı.

Nargüner hakkında açılan davayı karara bağlayan Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi, sanığı kamu gorevlisini taammüden öldürmeye teşebbüs suçandan 15 yıl, hakaret suçandan 1 yıl 2 ay olmak üzere toplam 16 yıl 2 ay mahpus cezasına çarptırdı.

TAKDİR İNDİRİMİ YOK

En üst sondan ceza veren mahkeme, sanık hakkında takdir indirimi de yapmadı.

TABİP İSTİFA ETTİ

Akın daha sonrası elinden ve sırtından yaralanan Tabip İskender, olayın ruhsal tesirlerinden dolayı bakılırsavinden istifa etmişti. İskender, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’ne sunduğu istifa dilekçesinde şu sözlere vermişti:

“Temmuz 2018’den beri hastaneniz Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde asistan doktor olarak vazife yapmaktayım. Mayıs 2021 tarihinde uğradığım bıçaklı akın daha sonrası hastanenin güvenlik ve çalışma kurallarında uygunlaştırma sağlanamadığından ve olayın devam eden ruhsal tesirlerinden dolayı hastanede çalışmakta, hastalarımın tedavilerini uygulamakta zorlanıyorum. Bu sebeplerden ötürü memuriyet nazaranvimden çekilmek istiyorum. Adabına uygun istifa etmek istiyorum.”