TFF Lideri Mehmet Büyükekşi: Hakemlerle ilgili konuşana ceza vereceğiz!

kunteper

Global Mod
Global Mod
Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, beIN Sports’a açıklamalarda bulundu.

İşte Büyükekşi’nin açıklamaları…

“Favorim Arjantin demiştim. şayet olmazsa, Brezilya ve Fransa demiştim. Arjantin finalde, ne olacak yarın nazaranceğiz. Hoş bir Dünya Kupası tertibi olduğunu görüyoruz. Kavgasız, gürültüsüz, küfürsüz, bizim de Türkiye’de özlediğimiz ortam bu. Maçlarda iki ülkenin seyircileri yan yana oturuyor, hiç bir sorun yaratmadan.”

“DARISI BİZİM BAŞIMIZA”

“Hakemlerle ilgili yeni uygulamalar yapacağız ligin ikinci devresinde, hakemlerimizin prestijini arttırmaya yönelik. Seyircilerde de tıpkı şeyi yapabilirsek, fair-play içerisinde kadrolarını destekleyerek, küfür etmeden, alana yabancı unsur atmadan… çok hoş bir ortamda maçlar yapılıyor. İnşallah darısı bizim başımıza.”

“TEŞVİK ETMEK İSTİYORUZ”

“Yeni süreçte fair-play şurası kurduk. Bu fair-play heyeti 9 kişilik ve büsbütün bağımzsız. İçinde üniversite rektörleri, dekanlar, bayan üyelerimiz, televizyoncu ve gazeteciler var. Onlar seçiyor. Bir daha sonraki pazartesi ekim ayı mükafatlarını vereceğiz. bu biçimdelikle teşvik etmek istiyoruz. En centilmen olanı seçiyoruz. İnşallah başarılı oluruz. Hem manevi ödül, hem maddi ödül veriyoruz. Kesilen cezaların bir kısmını kulüplere ödül olarak veriyoruz.”

“AYNI BİÇİMDE DEVAM EDİYORUZ”

“Hakemlerle ilgili biroldukça değişikliğe gitmiştik. İkinci devrede tıpkı biçimde devam ediyoruz. Çarşamba günü Üstün Lig kulüp liderleriyle, algoritmayla hakem atamalarını birlikte yapacağız, onların gözü önünde.”

“HAKEMLERLE İLGİLİ YASAK GETİRİYORUZ”

“Hakemlerle ilgili konuşmaya yasak getiriyoruz. Konuşana ceza getiriyoruz. Lider, teknik yönetici, futbolcu, hakemle ilgili oyunun okunmasını istemiyoruz. Oyunun, taktiklerle, oyuncu performanslarıyla okunmasını istiyoruz. Bu da bir kalite getirir diye ümit ediyoruz.”

“AYNI UYGULAMAYI YAPACAĞIZ”

“Dünya Kupası’nda gördük, uzatma dakikaları VAR tarafınca kronometreyi takip ediyor. Birebir uygulamayı biz de yapacağız. bu biçimdelikle futbolcular, kimi vakit sakatlanmadığı biçimde yerde yatıp vakit geçiriyorlar. Bunları yaparlarsa hiç bir şey değişmeyecek. Bu uygulamadan daha sonra bunları yapmaktan vazgeçerler inşallah.”

“PARA CEZASI VERECEĞİZ”

“Hakem etrafına toplanma olayı var. Ona da para cezası getiriyoruz. Futbolculara ve kulübe para cezası vereceğiz. Bunları kulüplerimize duyuracağız yazılı olarak. Futbolumuzun daha güzelleşmesini istiyoruz.”

“HAKEMLERE BİLGİLERİ VERECEĞİZ”

“Hakem akademisi kuruyoruz. Pazartesi günü eğitimler başlıyor. Hakemlerin eğitimine ve performansında dijitalleşmeye geçiyoruz. Onları takip edeceğiz. İdmanları, diyetleri, uykuları her şeyini takip edeceğiz. Hakemlerimize maçlardan bir gün evvel, ekiplerle ilgili bilgiler vereceğiz. Taraftar sayısı, hakemi aldatan futbolcu var ise onlar, futbolcu davranışı üzere. Ona göre de hakemlerimizin her maça göre başka hazırlanmasını istiyoruz.”

“BELKİ KUPAYLA TAÇLANDIRIRLAR”

“Ben birinci başta Arjantin demiştim. Messi, bedelli bir oyuncu. yıllarını vermiş. Mbappe daha işin başında. Birkaç daha Dünya Kupası’na katılır. Tahminen Messi’nin son Dünya Kupası. Sonuç olarak Arjantin dünya futbolunda bir ekol. Messi, Maradona’dan daha sonra dünya futbolunda iz bıraktı. Tahminen bir kupayla taçlandırabilirler.”

SÜPER LİG OYUNCULARININ KATAR PERFORMANSI

“Süper Lig için son derece hoş bir şey. Bilhassa Fas Ulusal Takmı’ndaki Saiss. Şanssızlık sakatlandı. bir daha tıpkı biçimde Weghorst, Arjantin maçında son 10 dakikada 2 gol attı ve maçın uzamasını sağladı. Değerli bir oyuncu. Valencia, gol hükümdarı Türkiye’de, birebir başarıyı gösterdi. Sonuç bu oyuncular fazlaca düzgün lakin ekip performansı da kıymetli. Bu oyuncuların ekipleri yok şu an. Ekip oyunu futbol. Kadro oyunu en düzgün oynatanlar, takımlarlarını muvaffakiyetten muvaffakiyete koşturabiliyorlar.”

DÜNYA KUPASI FİNALİ

“Benim beklentim Arjantin. Futbolda da bu işler belirli olmuyor lakin bana bakılırsa yüzde 51 Arjantin.”