Uyarı günü 2023: Hücre yayını sayesinde cep telefonları çaldı

celeron

Global Mod
Global Mod
Bu yıl ülke çapındaki uyarı gününde saat 11.00’de pek çok yerde sirenler çaldı, şehir bilgi panolarında bilgi verildi, radyo istasyonları programlarına ara verdi ve cep telefonları da alarm verdi. Zaten sabah 10:59’da pek çok akıllı telefon ve cep telefonu çalıyordu; en azından yazı işleri ofisimizde.

Reklamcılık
Ancak mesaj onaylanarak cihazdaki uyarı kolaylıkla kapatılabiliyor. Ancak örneğin birinde durum böyle görünüyordu Federal Sağlık Bakanlığı’nın basın toplantısı pek işe yaramadı. Orada bulunanlardan bazılarının akıllı telefonları neredeyse iki dakika boyunca çaldı.

Saat 11:45 civarında her şey temiz


Federal Sivil Koruma ve Afet Yardım Dairesi’nin (BBK) önceden bildirdiği gibi, saat 11.45 civarında Hücre Yayını dışındaki neredeyse tüm kanallarda her şey yolundaydı. Uyarı uygulaması Nina’ya saat 11:45’te her şeyin yolunda olduğunu belirtirken Katwarn bunu biraz sonra yaptı. Sirenler de uzun bir ton çıkardı, uyarının kendisi de dalgalı bir tonda geldi.

Uyarı Günü Anketi


Uyarı gününün sorumlusu olan BBK, 2022 yılındaki bir önceki uyarı gününün de başarılı olduğunu özetledi. Günlük yaşamda uyarı sistemlerinin sorunsuz çalışması önemlidir. Ayrıca uyarılar konusunda kişilerin bilinçlendirilmesi gerekmektedir. BBK bu yıl da uyarı gününün nasıl geçtiğini öğrenmek istiyor ve bu nedenle bir anket başlattı.

Not: Bu mesaj güncellenecektir.


(mack)Haberin Sonu