Viomi Alpha 2 Pro: Türkiye’de üretilen en argümanlı akıllı robot süpürge!

RAM

New member
Ülkemizde WebOS işletim sistemine sahip akıllı televizyonlar ile Samsung’un da kimi akıllı televizyonlarının üretimini yapan Sunny fabrikaları, 2022 yılına Viomi ile yapılan muahede sonucunda üretimine başlanan akıllı robot süpürgeler ile fazlaca tezli başladı.

Dünyanın en kıymetli akıllı robot süpürge markalarından biri haline gelen Viomi’nin üst seviye 3 modeli içinde yer alan V5 Pro, Alpha 2 Pro ve V5 artık ülkemizde de üretiliyor ve birinci modeller de üretim bandından çıkmaya başladı.

Üretim noktalar içinde ülkemizdeki Sunny tesislerinin de yer aldığı ve Türkiye sonlarında üretilen en savlı akıllı robot süpürge olarak söz edebileceğimiz Viomi Alpha 2 Pro, 4000Pa emiş gücü ve otomatik toz boşaltma istasyonu ile son derece ilgi cazip bir model. Üstelik bugüne kadar gördüğümüz otomatik toz boşaltma istasyonlarına kıyasla epeyce daha kompakt ve şık bir yapıda üretilen eser, 2022 yılında alınabilecek en heyecan verici akıllı robot süpürgelerden biri pozisyonunda.

Dörtlü Lidar Sensör Sistemi ve Yapay Zeka

Auto Damping 2.0 olarak isimlendirilmiş ve toz boşaltma istasyonunda son derece kısa konumlanmış hava kanalları yardımıyla epey daha verimli bir model Viomi Alpha 2 Pro. Ayrıyeten HEPA filtre yardımıyla toz boşaltma esnasında dışarıya toz sızması da engellenmiş. Tepeye ve aygıtın ön kısmına yerleştirilmiş lidar sensörler ile fazlaca hassas bir konumlama yapabiliyor. Bunun yanı sıra yapay zekadan da faydalanan Viomi Alpha 2 Pro, sahip olduğu donanımı en verimli biçimde kullanarak 3,5cm’den büyük 150’ye yakın konut eşyasını kamera kullanmadan yüzey alanlarına bakılırsa algılayıp sınıflandırabiliyor. Bu sayede paklık yaparken meskenin toplu olması muhtaçlığını da ortadan kaldırmış oluyor. Aygıt paklığa mahzur olabilecek yahut robot süpürgenin takılmasına niye olabilecek nesneleri algılayıp onlardan çarçabuk kaçınabiliyor. Ayrıyeten meskendeki çizilme ihtimali olan eşyalara 1,5cm’ye kadar yaklaşarak riskleri de ortadan kaldırabiliyor.

Viomi Alpha 2 Pro, standartlara nazaran %12 uzun ana fırça ve yan fırçaları ile tek seferde daha geniş bir alanda paklık yapabiliyor. Bu da daha az güç tüketerek ve daha süratli bir biçimde paklığın bitirilebilmesini sağlıyor ki bir akıllı robot süpürge ismine bu pahalar son derece değerli.

9,75cm yüksekliğindeki akıllı robot süpürge, sahip olduğu donanım ve LDS düşünüldüğünde kendi sınıfı için ince sayılabilir. Bu sayede çarçabuk eşyaların altına sokulabilecektir. Başka tüm robot süpürgelerde olduğu üzere 2cm’ye kadar pürüzleri aşabilme, ıslak silme ve süpürme yapabilme, sesli komutlar ile denetim edebilme üzere özellikler vadediyor. İstasyonda tozları otomatik olarak birikten Viomi Alpha 2 Pro, ortalama bir meskende 15-20 gün boyunca toz boşaltma sorunu olmadan paklık yapabilecek niteliklerde. (Toz depolama haznesi 3L kapasiteli.)

200ml toz, 320ml kapasiteli su haznesine sahip olan Viomi Alpha 2 Pro, 5200mAh kapasiteli bataryası ve 4000Pa emiş gücü sunan kuvvetli motoruna rağmen 220 dakikaya kesintisiz paklık yapma mühleti sunuyor. Viomi burada aygıtın pil tüketimini önemli manada düşüren yeniliklere de imza atmış üzere görünüyor.

Ülkemizde Üretilip İhraç Edilecek

Ülkemizde Sunny fabrikalarında üretilmiş Viomi modellerini hem Türkiye’de satma birebir vakitte bölgedeki biroldukça ülkeye tek üretim noktası olarak Türkiye’den ihraç etme maksatları taşıyan tesis, ülkemize bir yetkinlik kazandırma ve istihdam yaratma üzere konularda son derece değerli. Umarız gelecek devirlerde büyüyen üretim süreçlerine dair heyecan verici haberler almaya devam ederiz.

• Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Öbür Mesken Elektroniği Haberleri
  • Viomi Alpha 2 Pro akıllı robot süpürge