Windows: Microsoft, dosyaları kaydetme ve kopyalamayla ilgili sorunları araştırıyor

celeron

Global Mod
Global Mod
Microsoft, çeşitli uygulamaların dosyaları kaydetme, kopyalama veya ekleme sorunları yaşamasına neden olduğu anlaşılan bir olguyu araştırmaktadır. Geliştiriciler zaten hatayı CopyFile API’nin işlevlerini kullanan ve “büyük adres farkında” olan 32-bit uygulamalara indirgediler, yani boyutu 4 gigabayta kadar olan dosyaları işleyebilirler.


Analistler ayrıca Windows Sürüm Sağlığı Notlarında, genişletilmiş dosya özniteliklerini kullanan belirli ticari veya kurumsal güvenlik yazılımları kullanıldığında Windows cihazlarının etkilenme olasılığının daha yüksek olduğunu belirtmektedir.

Windows hatası: Microsoft Office etkilendi


Dosya Gezgini kullanılarak yapılan kopyalamanın etkilendiğine dair herhangi bir rapor almadık, ancak CopyFile API kullanan uygulamalar etkileniyor. Word veya Excel gibi Microsoft Office paketindeki uygulamalar, 32 bit sürümde olsalardı bu davranışı gösterirdi. Kullanıcılar daha sonra “Belge kaydedilmedi” hata mesajını alabilir.


Microsoft çalışanları, evde veya yönetilmeyen ortamda Windows cihazları olan son müşterilerin bu olayla karşılaşma olasılığının düşük olduğunu tahmin ediyor. Ancak, sorun yaşarsanız, dosyayı kaydetmeyi veya kopyalamayı tekrar denemeniz yeterlidir. Davranış ara sıra meydana geldiğinden, işlem yeniden denerken çalışır.

Windows 10 ve 11 işletim sistemleri, 22H2 ve 21H2 sürümlerinde etkilenir. Microsoft, sorunu çözmek için çalışıyor ve sorunu gelecekteki bir güncelleştirmeyle dağıtmak istiyor.

Bu haftanın Çarşamba günü Microsoft, Windows için Mayıs güncelleme önizlemelerini yayınladı. İçinde üretici, diğer şeylerin yanı sıra yazıcı sorunlarını da çözmüştür.(dmk)Haberin Sonu