Yapay Zeka: GitHub Copilot Chat, kurumsal beta olarak kullanıma sunuldu

celeron

Global Mod
Global Mod


  1. Yapay Zeka: GitHub Copilot Chat, kurumsal beta olarak kullanıma sunuldu

GitHub’ın duyurduğu gibi, GitHub Copilot Chat beta sürümüne girdi. Sınırlı genel beta programı, Visual Studio ve Visual Studio Code’daki tüm kurumsal müşterilere açıktır. GitHub Copilot Chat, GPT-4 Büyük Dil Modeli (LLM) üzerine inşa edilmiş bir yapay zeka asistanı olan GitHub Copilot X’in temel özelliğidir. Geliştiriciler, kodlarını sohbet yoluyla ekleyebilir ve yapay zeka (AI) tarafından desteklenen, örneğin bir kod analizi veya güvenlik açıklarını düzeltmeye yönelik öneriler sunan yanıtlar alabilir.

ReklamcılıkÜretkenliği artırmak için bağlama dayalı kod önerileri


Geliştirme ekibine göre GitHub Yardımcı Pilot Sohbeti, girilen kodun içeriğini ve hata mesajlarını da hesaba kattığı için “sadece bir sohbet penceresinden daha fazlası”. Geliştiriciler için uyarlanmıştır, IDE’ye uyar ve bu nedenle genel olarak uygulanabilir AI (Genel Amaçlı AI) ile bir sohbet asistanından ayrılır.

GitHub Copilot Chat özellikleri arasında bağlama özel kodlama yardımı, en iyi uygulamaları içeren gerçek zamanlı rehberlik, güvenlik düzeltme önerileri, kod analizi ve kod parçacığı açıklamaları ve sorun giderme önerileri, açıklamalar ve alternatif yaklaşımlar bulunur. GitHub ekibinin GitHub Copilot X için tahmini, her geliştiriciyi gelecekte on kat daha üretken hale getirecek kadar ileri gidiyor, örneğin on saatlik işi sadece bir seferde yapmak.

Bu örnek, GitHub Copilot Chat’in vurgulanan bir kod satırını doğal dilde nasıl açıkladığını gösterir:
GitHub Copilot Chat, vurgulanan kod satırını açıklamak için bağlam içerir.GitHub Yardımcı Pilot Sohbeti, vurgulanan kod satırını açıklamak için bağlam içerir.


(Resim: GitHub)Bir hatayı düzeltmeniz istendiğinde, yanıt kod ve beraberindeki doğal dil ipuçları biçiminde gelir:
Soldaki sohbet penceresinde, AI Assistant sorun giderme önerileri sunar.Soldaki sohbet penceresinde, AI Asistan sorun giderme önerileri sunacak.


(Resim: GitHub)GitHub Yardımcı Pilot Sohbetini Etkinleştir


Reklamcılık

GitHub Copilot for Business yöneticileri, aşağıdakileri yaparak geliştirme ekipleri için yeni sohbeti etkinleştirebilir: Şirketin ayarlar sayfasından, ayarlarına erişmek için “Yardımcı Pilot” sekmesini seçin. Orada, “Politikalar” sekmesi, Copilot Chat beta için yapılandırma seçenekleri sunar. Bu sekmede yöneticilerin, özelliği kullanıcıları için etkinleştirmek üzere hüküm ve koşulları kabul etmesi gerekir. Bu yapıldıktan sonra, kullanıcılar kurulum hakkında daha fazla bilgi içeren bir e-posta alacaklardır.

GitHub Copilot’tan GitHub Copilot X’e


GitHub Copilot, yapay zeka tabanlı bir çift programlama iş ortağı olarak tasarlanmıştır ve iki yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. Bu arada, Microsoft’un kullanımlarını birkaç ay önce yazılım sürümü yönetimi platformu GitHub’a genişlettiği büyük dil modeli OpenAI GPT-4 ortaya çıktı: Şirket, Edge tarayıcısına ve arama motoru Bing’e GPT-4 yeteneklerini ilk kez ekledikten sonra, bunları Mart 2023’ün sonunda GitHub Copilot X biçiminde GitHub’a da tanıttı. Özelliklerinden biri de GitHub Copilot Chat. Visual Studio geliştirme ortamındaki özel önizlemeye erişim için bir bekleme listesi Mart ayında başladı ve 1.79 sürümünden bu yana, kaynak kodu düzenleyicisi Visual Studio Code’da bir bekleme listesi aracılığıyla da önizleme olarak sunuluyor.

Kurumsal beta programının lansmanı hakkında daha fazla bilgi için resmi duyuruya bakın.


(Mayıs)Haberin Sonu